Weight Pulling

(KR 4/2013)

Keď má psík silu na ťahanie, prečo to s ním neskúsiť na nejakej súťaži? Weight pulling je športové odvetvie kynológie, na ktoré Vám nebude treba psíka s papiermi. Stačí mať psa staršieho než je jeden rok, všetky potrebné očkovania, nájsť vhodnú súťaž a s chuťou do toho.

Ak neviete, čo je weight pulling, radi vám to vysvetlíme. Je to ťahanie záťaže psami všetkých plemien. Ani slovenskí psíčkari sa v tomto športovom odvetví nestratia.

Trocha histórie

Ako športová disciplína sa weight pulling začal najskôr presadzovať hlavne v Kanade a USA. V roku 1984 bola v Severnej Amerike založená organizácia International Weight Pull Association, ktorá stanovila pravidlá a podmienky pre súťaže v tejto disciplíne.

My – Športový klub Severan – sme sa začali tomuto športu venovať už v roku 1998 a naša aktivita trvá dodnes. Bojovať takto o prvé miesto nie je ťažké, no zainteresovaní psi a psovodi vedia, že to chce pevné nervy a hlavne tréning. Lebo len ten robí psa i človeka šampiónom.

Milujete psov? Milujete zábavu? A všetko, čo kto mu patrí? Neviete, ako začať letné prázdniny? My Vám pomôžeme.

ŠK SEVERAN Vás srdečne pozýval na XIV. Kynologický deň k nám do nášho areálu v Jaklovciach, ktorý sa konal 29. – 30. júna 2013 so začiatkom vždy o 9. hodine. Pochopíte, čo je weight pulling, a budete s napätím pozorovať psie snahy o zdolanie predminuloročného rekordu – 2405 kg. Povzbudzovať môžete aj na Oficiálnych pretekoch Agility a užijete si i mnoho ďalších zábavných akcií. V sobotu večer nekončíme. Zabavíme vás bohatým programom a pokračujeme až do nedeľného rána. Tak neváhajte a príďte sa pozrieť! Viac informácií nájdete na našej webovej stránke www.severan.net

Nie sú to však jediné preteky, na ktorých sa uvidíme. Môžeme sa stretnúť, napríklad, aj v Prešove či v Spišskej Novej Vsi. Na túto ukážku si, samozrejme, nezabudnite vziať svojho miláčika, ktorý si môže vyskúšať svoju silu a odhodlanosť. Ďalšie preteky sa konali v Mošovciach dňa 20. 4. 2013.

Simona Richnavská

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 4/2013