Pod Eiffelovou vežou sa darilo

estrelským pastierskym psom zo Slovenska

(KR 8/2011)

Eiffellova veža bola postavená v Paríži v rokoch 1887 až 1889 pri príležitosti storočného jubilea Francúzskej revolúcie pre Svetovú výstavu. O 122 rokov sa pod touto vežou uskutočnila tiež svetová výstava, tentokrát svetová výstava psov pod záštitou FCI.

ALIZE Econ
MUSGO Da Quinta De San Fernanado, ALIZE Econ, BALTYMOR Econ
ALIZE Econ, MUSGO Da Quinta De San Fernanado

7.7.2011  na tomto vrcholovom podujatí boli vystavení aj estrelskí pasterski psi zo Slovenska,  z chovateľskej stanice ECON, ktorá chová estrelských pastierskych psov, mala veľký úspech a o našu radosť by sme sa chceli s Vami podeliť. V konkurencií 23 psov získal ARAS  Econ v triede šampiónov V2.  Jeho sestra ALIZE  Econ v triede šampiónov získala V1, CAC, CACIB, k tomu samozrejme titul svetovej víťazky.  Mladý BALTYMOR Econ spravil svojej majiteľke Janke Parížekovej a samozrejme aj chovateľom veľkú radosť, keď získal titul svetového víťaza mladých.

ALIZE Econ
BALTYMOR Econ
ALIZE Econ, BALTYMOR Econ

O víťaza plemena bojovali nakoniec dvaja slovenskí psi oproti jednému konkurentovi. BOB získal od portugalského rozhodcu portugalský pes. I napriek tejto skutočnosti to pre slovenský chov estrelských pastierskych psov, i celú našu kynológiu znamená veľký úspech.
Chovateľovi Miroslavovi Čepákovi zo Sučian a samozrejme aj jeho rodine, ktorá sa aktívne podieľa na živote chovateľskej stanice ECON, gratulujeme a prajeme ďalšie úspechy.

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 8/2011