ProBiotic LIVE – Revolučné krmivo,

ktoré ochráni  Vaše šteniatko pred patogénmi

(KR 1/2011)

Vedeli ste, že sa všetky zvieratá  rodia so sterilnými črevami bez prítomnosti ochrannej mikroflóry? Platí to aj o Vašom šteniatku. Bez ochranných baktérií, ktoré by zredukovali prítomnosť patogénov, budú tieto malé stvorenia ľahko napadnuteľné patogénnymi mikroorganizmami. Naučte sa, ako pomocou probiotík môžete pomôcť šteniatku prekonať  túto chúlostivú fázu života.

Prečo sú mladé zvieratá viac citlivé na patogény (zlé baktérie) ako dospelé zvieratá? 

Úloha črevnej mikroflóry môže byť predstavená na príklade bezmikróbnych zvierat, ktorých gastrointestinálny trakt je ľahšie kolonizovaný a infikovaný patogénami než trakt konvenčných zvierat.
Práve narodené zvieratá vykazujú väčšiu citlivosť na orálnu infekciu spôsobenú patogénmi spôsobujúcimi otravy jedlom ako je salmonela. To možno pripísať skutočnej absencií črevnej mikroflóry.

Prečo nemôže byť „živý“ jogurt použitý ako zdroj probiotík pre šteniatka?

„Živý“ jogurt môže byť použitý ako zdroj niektorých živých mikroorganizmov, ktoré sa nachádzajú v tráviacom trakte zvierat. Avšak, oproti ProBiotic LIVE má určité nevýhody:
+ Koncentrácia živých mikroorganizmov prítomných v jogurte nie je známa, ale bude inklinovať k nízkym hodnotám a bude závisieť od čerstvosti jogurtu a podmienok, pri ktorých bol skladovaný. Po otvorení je možné, že sa mikrobiálna koncentrácia vyčerpá.
+ Aktuálne kmene mikroorganizmov, obsiahnuté v „živých“ jogurtoch sú zvolené skôr pre vlastnosti  ako je chuť a textúra ako pre ich probiotický prospech. Preto mikroorganizmy obsiahnuté v jogurte nemusia poskytovať šteniatku žiadny probiotický prospech.

Nemôžem šteniatko probiotikami predávkovať?

Určite nie!
ProBiotic LIVE obsahuje mikroorganizmy bežne sa vyskytujúce u zdravých psov. U probiotík nebola nikdy zistená nijaká toxicita. Ani viac ako 100-násobok odporúčanej úrovne nespôsobuje žiadne problémy.

ProBiotic LIVE sa môže používať v každom období života psa, ale u šteniatok  je extra podporou:
+ ihneď po narodení pri vytváraní správnej mikroflóry
+ po odstave
+ po očkovaní
+ pri príprave, v priebehu a po období stresu

Strategické využívanie ProBiotic LIVE u šteniatok v čase krízy (očkovanie, sťahovanie), nutričných zmien (odstav) alebo po užívaní antibiotík je veľmi prospešný a vynikajúci spôsob, ako zaviesť koncept použitia probiotík.

Predstavujeme Vám ProBiotic LIVE – revolučné krmivo pre psy

ProBiotic LIVE nemožno zaradiť medzi triedu ako prémium či super prémium – svojimi vlastnosťami totiž vytvára celkom novú kategóriu FUNKČNÝCH PROBIOTICKÝCH KRMÍV.

Probiotické mikroorganizmy Enterococcus faecium, ktoré sú obsiahnuté v ProBiotic LIVE pochádzajú  z medzinárodne uznanej zbierky kultúr NCIMB a boli vybrané pre svoju schopnosť plniť konkrétne funkcie v rámci tráviaceho traktu hostiteľa. Výskumy a štúdie ukazujú, že probiotický účinok sa dosahuje pri  priemernej koncentrácií 109 jednotiek tvoriacich kolóniu (CFU) životaschopných probiotických baktérií na kilogram kompletného krmiva. Podľa patentovanej formule obsahujúcej práve toto množstvo bola zostavená línia produktov ProBiotic LIVE: Puppy, Adult Chicken&Rice, Adult Lamb&Rice, Adult Salmon&Rice, Senior. Chovateľskú a veterinárnu radu nájdete pod názvom Formula ProBiotic.

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 1/2011