Priaznivci Fitminu pre psy

(KR 2/2011)

„Život je zmena“, to platilo už za našich predkov a asi nikto by si netrúfol nad týmto výrokom polemizovať. Takisto platí, že firma, ktorá neinovuje svoje výrobky, na trhu v dlhodobom meradle neobstojí. Aj to je dôvod, prečo sa neustále snažíme vylepšovať naše produkty a hľadať a ponúkať nové možné riešenia pre vašich štvornohých maznáčikov. Vzhľadom na to, že rok 2008 bol v znamení intenzívnej práce na novom produktovom rade Fitmin pre mačky, začali sme sa hneď po jeho uvedení na trh zaoberať inováciou výživového programu Fitmin pre psy. Dlhodobo sme sledovali trendy vo výžive, pýtali sme sa našich zákazníkov, predajcov, taktiež sme sa pri najrôznejších akciách a na výstavách informovali o nových možnostiach vylepšenia nášho krmiva.

Pôvodnou myšlienkou bolo urobiť z Fitminu super krmivo, ktoré bude z pohľadu surovín a špeciálnych ingrediencií tým najlepším na trhu a, samozrejme, ihneď sme narazili na cenu. Nechceli sme meniť podstatu ani systém, chceli sme ho upraviť tak, aby bol porovnateľný s tými najlepšími značkami, a určite sme ho nechceli zdražiť.

Po dvoch rokoch usilovnej práce máme pre našich zákazníkov a priaznivcov značky Fitmin pripravené konečné riešenie.

Inováciu produktového radu Fitmin pre psy môžeme rozdeliť do dvoch oblastí:

  • čo zákazník zaregistruje na prvý pohľad, je atraktívny a funkčný obal, ktorý zodpovedá súčasným moderným trendom. Nové obaly sú praktické, s atraktívnym dizajnom, uzáverom prostredníctvom krytého zipsu, ktorý umožní zachovať krmivo kvalitné po celý čas spotreby balenia, bočné ucho uľahčí manipuláciu,
  • ďalšie zmeny mieria tzv. „dovnútra“ výrobku a zameriavajú sa primárne na zvýšenie kvality. Fitmin už teraz svojím zložením prevyšuje štandard vo svojej kategórii. Okrem iného aj vďaka obsahu skutočne čerstvého mäsa v potravinárskej kvalite, ktoré významne prispieva k jeho mimoriadne dobrej chuti. Dôležitou zmenou je sprísnenie parametrov na nákup surovín, predovšetkým živočíšneho pôvodu, a tiež rozšírenie spektra sledovaných parametrov. To nám zabezpečí istotu v kvalite nakupovaných surovín, čo pre našich zákazníkov bude znamenať zaručenie chutnosti výrobkov. Zásadné sú aj technologické úpravy, ktoré sa prejavia vo zvýšení využiteľnosti krmiva a zlepšení jeho trvanlivosti. Zaujímavým obohatením receptúr Fitmin je použitie prebiotík, teda surovín rastlinného pôvodu na báze sacharidov (oligosacharidy), ktoré selektívne podporujú alebo potláčajú výskyt určitých druhov mikroorganizmov v tráviacom trakte.

Na uvedenie nových výrobkov „do života“ sme opäť pripravili komplexnú komunikačnú kampaň. Zákazníci sa mohli tešiť na množstvo darčekov pre chovateľov, pripravenú sme mali tiež súťaž na webe www.fitmin.cz o krmivá Fitmin, pre petshopy sme pripravili celú sériu vybavenia. Veríme, že nový Fitmin pre psy bol príjemným marcovým spestrením. Budeme radi, keď ho vyskúšate a poskytnete nám informácie o tom, ako ste s výrobkom spokojní.

Tím marketingu spoločnosti Dibaq, a. s.

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 2/2011