Pavel Bouška, majiteľ spoločnosti vyrábajúcej krmivá značky BRIT,

sa stal Podnikateľom roka 2011 Prahy a stredných Čiech

(KR 2/2012)

Pavel Bouška, majiteľ spoločnosti VAFO Praha, ktorá vyrába krmivá pre domáce zvieratá značky Brit, sa stal Podnikateľom roka 2011 Prahy a stredných Čiech. Titul mu bol udelený v zastúpení z rúk primátora Hlavného mesta Prahy Bohuslava Svobodu, Magdalény Souček, vedúcej partnerky usporiadateľskej spoločnosti Ernst & Young a Zbynka Frolíka, zakladateľa spoločnosti Linet, člena poroty a Podnikateľa roka 2003.

„Chcel by som poďakovať svojej rodine, kolegom, obchodným partnerom, ale najmä všetkým verným chovateľom, ktorých psy a mačky naše produkty s chuťou konzumujú, za dôveru v českú značku. Víťazstvo je pre nás veľkou výzvou pre ďalší rozvoj a potvrdením úspechu našej doterajšej práce,“ reagoval na správu o víťazstve Pavel Bouška.O víťazstve Pavla Boušky rozhodla nezávislá porota, ktorej predsedal Adam Walach, spolumajiteľ spoločnosti WALMARK a. s. a držiteľ titulu Podnikateľ roka 2010. Magdalena Souček, vedúca partnerka Ernst & Young v Českej republike hovorí: „Prostredníctvom súťaže chceme nielen odmeňovať úspech podnikateľa, ale najmä podporovať rozvoj podnikania v našej republike. Veríme, že súťaž bude inšpiráciou pre tých, ktorí majú vlastnú víziu, aby nabrali odvahu a začali podnikať. Príbehy ocenených podnikateľov dokazujú, že to ide v akomkoľvek veku i odbore.“

„Od svojho nástupu do funkcie primátora som sa zasadil o to, aby sa podpora podnikania stala jednou z našich priorít,“ povedal primátor hlavného mesta Prahy, Bohuslav Svoboda, pri odovzdávaní ceny. „Som si plne vedomý vplyvu, ktorý má rozvinutý podnikateľský sektor na životnú úroveň všetkých občanov nášho mesta. Preto som veľmi potešený, že sa v Prahe v ekonomicky neľahkom roku medziročne zvýšil počet ekonomických subjektov o viac ako 23 tisíc, čo predstavuje nárast o 4,6 percent. Metropola teda aj naďalej zostáva hnacím motorom českej ekonomiky.“Meno držiteľa titulu Ernst & Young Podnikateľ roka 2011 Českej republiky bude, spolu s víťazmi v ďalších kategóriách, vyhlásené 15. februára 2012 v Prahe. Najviac „želiezok v ohni“ na celoštátny titul má Moravskoslezský kraj, nasledujú Olomoucký kraj a Praha. Víťaz z Českej republiky sa zúčastní celosvetového finále, ktoré sa uskutoční v júni 2012 v Monte Carle.VAFO Praha s.r.o. je českým výrobcom krmív – rodinná spoločnosť zaoberajúca sa vývojom, výrobou a distribúciou krmív od roku 1994. Zastupuje značky Brit a Astor v 45 štátoch Európy, Slovensko nevynímajúc, kde je jeho dlhoročným partnerom firma TATRAPET. Vývoj a výroba krmív Brit prebieha na základe dlhoročných skúseností a znalostí zdravej výživy psov a s maximálnym ohľadom na ich zdravie a prospech. Profesionáli, ktorí zodpovedajú za vývoj krmív Brit, sú chovateľmi či majiteľovi psov. Brit úzko spolupracuje s odborníkmi z odboru s cieľom vyrábať krmivo, ktoré pokryje aj tie najnáročnejšie kvalitatívne požiadavky. Ako sa im to darí, vedia posúdiť aj spokojní chovatelia na Slovensku.

Zdroj: maXmedia s.r.o

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 2/2012