Nepodceňujte celoročnú prípravu na súťaže !

(KR 6P2011)

V jarnom a letnom čase prežívame s našimi štvornohými domácimi  miláčikmi ešte viacej radostí, ako kedykoľvek v roku. Všetci pri prechádzkach a turistike vo voľnej  prírode, mnohí potom pri návšteve súťaží a chovateľských výstav, tí najšťastnejší potom so svojimi šampiónmi na majstrovstvách republiky a majstrovstvách sveta. Tí, čo majú už tieto skúsenosti, dajú nám určite za pravdu, že jednou z hlavných ciest k víťazstvu, je kvalitná a vyvážená strava. Zlá výživa behom celého roka môže potom zapríčiniť neúčasť na toľko vytúženej akcii, ktorú si plánujeme celý rok. Sami na sebe vieme, ako jarné počasie dokáže byť premenlivé a ako často rýchlo môžeme ochorieť pri týchto rozmaroch prírody.

Za svojich psov a mačky sme zodpovední my. Tým, že s nami žijú v spoločnej domácnosti im uberáme možnosť stravy vo voľnej prírode, preto sme povinní zabezpečiť im stravu – najlepšie takú ako by im ponúkla Matka príroda. V prípade, že budeme našich miláčikov dlhodobo kŕmiť nekvalitnou stravou, ktorá neobsahuje dôležité výživové zložky môžeme im spôsobiť zdravotné problémy, ktoré sa prejavia predovšetkým v kvalite srsti a imunite.

Určite každý z Vás chce mať doma svojho ŠAMPIÓNA, ktorý nemusí mať hneď medzinárodné ocenenie, ale všetci vieme, že je zbytočné prísť o niečo dôležitého a to z dôvodov, ktorým sa dá predísť!

Okrem pravidelného výcviku dbajme teda aj na stravu. Vyhnime sa krmivám, ktoré obsahujú obilniny, predovšetkým tak vysoko alergénnu kukuricu a pšenicu, chemické konzervačné látky, prísady ktoré zvýrazňujú chuť aj farbu krmiva, pridané cukry, hormóny a antibiotiká. Tieto údaje o podrobnom zložení nebývajú veľakrát na obaloch príliš transparentne a ani ich nenájdete. Rada je ľahká, nekupujte ako sa opäť ľudovo hovorí zajaca vo vreci. Siahnite po krmive, u ktorého budete schopní posúdiť z čoho je zložené a tak svojmu šampiónovi dáte to, čo potrebuje. Medzi chovateľmi  psov a mačiek je už dlhšiu dobu veľkým pojmom kanadské biologicky vhodné krmivo ACANA a čím ďalej viac do popredia sa dostáva aj krmivo ORIJEN od rovnakého, celosvetovo uznávaného výrobcu biologicky vhodných krmiv  firmy Champion Petfoods. Táto značka je už po celom svete vnímaná ako špička medzi krmivami, ktorá za svoj prínos vo vývoji receptúr, ktoré zohľadňujú potravu, ktorú by psi a mačky pojedali vo voľnej prírode, dostávajú každoročne uznávané ocenenie.

Takže i tak zdanlivo nepodstatná skutočnosť, akou je výber vhodného krmiva, dokáže byť na pretekoch dôležitá !
Tešíme sa už na spoločné stretnutie na všetkých akciách usporiadaných v roku 2011, ktorými sme často aj sponzormi.

Za tím pracovníkov firmy Miroslav Weber – Mlýn
Bc. Alice Bindíková, chovateľka BOC

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 6/2011