Medzinárodné výstavy 29. a 30. 3. 2014

Nitra

(KR 5/2014)

2478 a 2278 prihlásených jedincov vytvorilo nový rekord jarných nitrianskych výstav. Táto skutočnosť potvrdzuje obľúbenosť výstav psov v Nitre na výstavisku Agrokomplex i to, že skorý jarný termín je pre vystavovateľov vhodný.

Okrem profesionálne zvládnutej prípravy a samotného zabezpečenia pod vedením riaditeľa Vladimíra Javorčíka a vyššie uvedených skutočností o hojnej účasti rozhoduje aj zostavenie rozhodcovského zboru. Na týchto dvoch podujatiach sa okrem slovenských arbitrov skladal z rozhodcov z Českej republiky, Azerbajdžanu, Bieloruska, Estónska, Grécka, Chorvátska, Litvy, Maďarska, Poľska, Srbska, Švédska a Ukrajiny.

Výstavisko Agrokomplex poskytuje vhodné priestory nielen na umiestnenie výstavných kruhov, ale aj dostatočne veľké parkovacie plochy a technické zabezpečenie. Záverečný kruh je možné postaviť v jednej samostatnej hale a i v tomto prípade bol pripravený nielen veľmi esteticky, ale aj funkčne, poskytujúc dostatočne veľký priestor pre vystavovanie v záverečnom kruhu. Pre väčšinu neprofesionálnych handlerov je to naozaj sviatok. Ak je tento nevšedný zážitok navyše korunovaný aj umiestnením na stupni víťazov, zostáva nielen medzi spomienkami na silné emotívne zážitky, ale fotografie zdobia archívy a obletujú svet vďaka sociálnym sietiam.

SUPER BEST IN SHOW: australian shepherd - Jurášek Srdcové eso, maj: Hodová Linda
« z 15 »

Jozef Šuster

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 5/2014