Kto sú to tí Tóthovci?…

(KR 10/2016)

Všetko začalo Jánom Tóthom bývalým atlétom, funkcionárom a zanieteným kynológom. Služobná kynológia bola a je jeho vášňou, ktorú postupne preniesol aj na svojich dvoch úspešných synov Martina a Roberta.

Ján Tóth začal so svojou rodinou vyrábať potreby a pomôcky pre športovú kynológiu, najskôr všetko vychádzalo z osobného záujmu vyrobiť pre seba l’ahký a spratný rukáv, pomôcku ktorá neodmysliteľne patrí k služobným plemenám, a s ktorou bolo nutné cestovať po medzinárodných kynologických akciách . Neskôr sa z jeho pokusu stal úspešný produkt o ktorý prejavovali ľudia veľký záujem. To viedlo k založeniu firmy na výrobu pomôcok pre športovú a služobnú kynológiu, ktorú dnes poznajú pod značkou Z POLYTANU vo viacerých krajinách sveta vrátane USA.

Synovia Jána Tótha, Martin a Robert využili pri výrobe produktov svoje dlhoročné skúsenosti z oblasti výcviku služobných plemien a pri tvorbe produktov využívali aj rady a nápady od svojich tréningových kolegov, zákazníkov a priateľov. Dnes nájdeme výrobňu a velín ich rodinnej firmy na kynologickom ranči Nový Dvor v Malom Lapáši. Pekné prostredie, reštaurácia, stajne, vkusné ubytovacie zariadenie a obrovský odborne udržiavaný tréningový trávnik, dodávajú ranču ten správny nádych. Miesto kde sa pravidelne usporadúvajú, medzinárodné kynologické podujatia, majstrovstvá Slovenska viacerých plemien, ako aj rôzne spoločenské a zábavné akcie. Nový Dvor sa stal miestom kde má kynológia zelenú a kde sa všetci dobre cítia. Jednou z posledných akcii na ranči Nový Dvor bola aj špeciálna výstava slovenských hrubosrstých stavačov. Toto pekné prostredie, vybavenie, personál a ústretovosť Tóthovcov vyzdvihli úroveň špeciálnej výstavy slovenského národného plemena. Za poskytnutie priestorov a možností organizovania tejto ale i rôznych minulých kynologických podujatí sa chceme rodine Tóthovcov srdečne poďakovať. Poďakovanie je od všetkých klubov a kynológov, ktorí na ranči organizovali svoje podujatia. Spoluprácu  si veľmi vážime a celej rodine Tóthovcov želáme veľa pracovných a psíčkarských úspechov a najme veľa zdravia.

Jozef Šuster
Juraj Štaudinger
Peter Bíly

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 10/2016