Klubová výstava Bulldog a mops klubu 2015

z pohľadu člena klubu

Závadka nad Hronom

(KR 11-12/2015)

Na stránkach klubu som videla oznámenie o našej klubovej výstave, len som sa nevedela rozhodnúť. Teplo pre našich miláčikov nie je práve najvhodnejšie, predsa len ich skrátené čumáky dávajú v lete zabrať. Ale akosi, keď mi prišiel mail s pozvaním na výstavu, ani chvíľku som nezaváhala a našu krásku Z Eridanu dog Love Funny Girl alias Truddy som prihlásila.
BEST IN SHOW
BEST IN SHOW – JUNIOR
BOB a BOS bulldog
BOB a BOS mops

Ako je pre mňa typické, na poslednú chvíľu som zháňala ubytovanie. S prísľubom „Veď príď, niečo sa nájde“ sme sa v piatok v podvečer vybrali do Závadky. Nepríjemné teplo nám cestu trošku skomplikovalo, radšej sme si urobili viac prestávok s osviežením, takže na miesto určenia sa nám podarilo doraziť až celkom v noci. Niekoľko skalných sme ešte stihli, pekne sme ešte podebatovali, a dokonca aj večeru sme dostali, za čo ďakujeme personálu, ktorý bol veľmi ochotný.

Keď sme vstali, všade bol ruch, pripravoval sa kruh, donášali sa ceny, ktorých hojnosť ma ako vždy prekvapila, nádherné poháre sa leskli na stole, členovia priniesli svoje výtvory od výmyslu sveta (najradšej mám sladké pochutiny). Prichádzali vystavovatelia so svojimi odchovancami z Maďarska, Poľska, Česka a, samozrejme, Slovenska, kopec známych, ktorých som veľmi rada stretla. Usmievavá predsedkyňa Ildikó Melichová bola každému k dispozícii, na vstupe ako vždy pripravená tajomníčka Edita Sherhauferová, p. Havelka Tibor si pripravoval miestočko pre bonitáciu, ktorá prebiehala súčasne s výstavou. Pri kruhu asistoval podpredseda p. František Plachý a p. Benkovský Milan.

Klubový šampión
Súťaž Dieťa a pes

Jednoducho, všetko ako má byť a mohlo sa začať s výstavou. Všetci sme boli privítaní a veľké poďakovanie patrilo sponzorom výstavy. Predstavili nám rozhodcov p. Vanzhu Sergeja zo Slovenska a p. Viktoriju Pogodinu z Ukrajiny. P. Barbore Radochovej boli odovzdané nádherné obrazy, ktoré boli ocenením za Klubových šampiónov z jej chovateľskej stanice.

A mohlo sa začať s výstavou. Bulldoci nastupovali ako prví, aby sa predišlo zbytočným komplikáciám z tepla. Postupne prichádzal rad aj na nás. I keď som na výstavy zvyknutá, predsa len je to, keď človek vchádza do kruhu, adrenalínové. Bude sa to moje, pre mňa vždy krásne, páčiť aj rozhodcovi?

A potom to prišlo – trieda šampiónov – V1, Klubový víťaz – BOB. Krása, bola som spokojná, šťastná. Potom nastalo čakanie, nakoľko máme v klube aj ďalšie dve plemená – francúzsky buldoček a mops. Teplo bolo nepríjemné, sťahovali sme sa do tieňa stromov, ako sa sťahovalo aj slnko, ale nikomu to nevadilo, nakoľko tam bolo naokolo veľa priateľov a známych, takže čakanie nám ani neprišlo dlhé.

Ranná rozcvička
Naše ceny vďaka sponzorom

Najväčšiu radosť z výstavy mal asi chlapček, ktorý jediný vydržal do záverečných súťaží dieťa a pes s francúzskym buldočkom a odniesol si za náruč hračiek. A ako sa hovorí – koniec dobrý, všetko dobré. Naša Truddinka sa pánovi rozhodcovi páčila a odniesli sme si titul najvyšší – Best in Show, ktorý si veľmi cením a som skutočne vďačná.

Domov sme odchádzali vzrušení a spokojní. Ďakujeme všetkým za príjemnú atmosféru a úžasne strávený deň, sponzorom za super ceny a organizátorom za vynikajúco pripravenú výstavu v nádhernom prostredí.

Cena za najlepší slovenský odchov francúzskeho buldočka
Večerné grilovanie pred výstavou
Otvorenie výstavy
Výstavná atmosféra

Spracovala Jana Kačinová

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 11-12/2015