Grand Prix Slovakia & Derby Winner 2014

Nitra 31.5. a 1. 6. 2014

(KR 8/2014)

Pokračovateľka tradičnej nitrianskej medzinárodnej výstavy, aj keď je oblečená v novom a krásnom šate, je pevne spojená so svojou bohatou históriou, a to nielen logom, ktoré sa stalo synonymom výstav psov na Slovensku, ale hlavne prvými zážitkami mnohých z nás „z veľkej výstavy“. Nevieme si ani len predstaviť, že by sme sa jej nemali zúčastniť, a ak už nie aktívne, tak aspoň v pozícii diváka. „Psíčkarsky rok“ by bez tejto výstavy nebol úplný…

Aj tohtoročná výstava prilákala vysoký počet vystavovateľov, ktorí prihlásili na GRAND PRIX SLOVAKIA 1740 a na DERBY WINNER 1666 jedincov. Tak ako sme zvyknutí, drvivú väčšinu zahraničných vystavovateľov tvorili naši susedia spoza rieky Moravy. Získať tituly Derby víťaza a Víťaz GRAND PRIX SLOVAKIA sú rozhodne popri čakateľstvách slovenského a medzinárodného šampióna krásy lákavé pre mnohých vystavovateľov a chovateľov. Ak zoberieme do úvahy, že titul Derby víťaz je navyše viazaný k mladému veku jedinca a je možné ho získať len raz v živote a na jedinej výstave na Slovensku, rozhodne to zvyšuje prestíž podujatia, kde sa tituly zadávajú.

Rozhodcovský zbor tvorili skúsení arbitri nielen zo Slovenska, ale aj z Maďarska, Belgicka, Rumunska, Ruska, Poľska, Českej republiky, Talianska, Slovinska, Fínska, Chorvátska a Luxemburska.

Záverečné súťaže boli aj tentokrát veľmi peknou vizitkou a ukončením oboch významných podujatí a rozhodne si zaslúžia nielen náš obdiv, ale aj vďaku. Tú radi tlmočíme prostredníctvom riaditeľa Ing. Róberta Kanása všetkým tým, ktorí sa podieľali na zabezpečení výstav.

Budúci rok sú tieto podujatia naplánované na prvý júnový víkend, a my veríme, že opäť budú pevne poznačené v kalendári každého významného kynológa.

SUPREME BEST IN SHOW: slovenský hrubosrstý stavač - CIAN ZO ZEZÚL (Elan z Milhostovských polí, Cita z Milhostovských polí), ch: Jozefovič Miroslav, maj: Lenaerts Edwin & Kristina + Rowbury Sandra
« z 8 »

Jozef Šuster, Foto: Jakub Antoš

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 8/2014