DUO Nitra Dog 2013

(KR 5/2013)

Tohtoročná druhá medzinárodná výstava bola z technických dôvodov usporiadaná o mesiac skôr než tá minuloročná, premierová. Ani to však neodradilo majiteľov psov prihlásiť približne dve tisícky jedincov na sobotňajšie i na nedeľňajšie podujatie.

Ak by sme hľadali, čím bola táto „dvojvýstava“ výnimočná, zrejme by sme len ťažko našli niečo, na čo by sme mohli bez váhania poukázať. V Nitre sme predsa už zvyknutí na vysoký štandard, ktorý výstavisko poskytuje, ako aj na kvalitnú organizáciu. Za pozornosť stojí azda len fakt, že usporiadajúci Zväz športovej kynológie v spolupráci s Úniou kynologických klubov po prvýkrát uviedol do praxe online prihlasovací systém, ktorý využili takmer všetci vystavovatelia. Je omnoho pohodlnejšie zaregistrovať svojho psa raz a následne ho už len prihlásiť na vybrané podujatie, než vypisovať prihlášku, prikladať kópiu preukazu pôvodu, prípadne šampionátu alebo pracovnej skúšky, a odstáť si rad na pošte s cieľom dokumenty doporučene odoslať. Týmto spôsobom sa istotne bude dať posúvať aj termín prípadnej uzávierky, čo je opätovne výhodou pre vystavovateľov.

Riaditeľ výstavy Vladimír Javorčík zostavil organizačný výbor zo skúsených usporiadateľov a tým, že každý na svojom poste zastával zverenú funkciu maximálne zodpovedne, fungoval organizačný tím tentokrát aj v rovnakom oblečení s logami SKJ, ZŠK a ÚKK takmer bezchybne.

Zbor rozhodcov tvorili kvalitní arbitri zo Slovenska, susedného Česka a Maďarska, ale aj Srbska, Chorvátska, Nemecka, Litvy a Španielska.

Záverečné súťaže, na ktorých sa zdarma podávala káva a čaj a pre najmladších účastníkov nejaká tá sladkosť, boli prehliadkou toho najkrajšieho, čo sa počas víkendu na výstavisku Agrokomplex predstavilo.

Budúci rok je naplánovaná DUO CACIB v Nitre v mesiaci marec, no dovtedy nás čaká nejedno, verme, veľmi vydarené podujatie, z ktorého budú mať radosť aktívni kynológovia, ako aj verejnosť, ktorá si k nám zatiaľ ešte len nachádza cestu.

X. skupina FCI, Junior BOG (23. 2. 2013, posudzovateľ: Cekić Ratibor / SRB): irish wolfhound - Candy Casidy Ray, Chalás Róbert
« z 14 »

Jozef Šuster, Foto: Ladislav Hájek

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 5/2013