Caliopsis

100% prírodné stelivo vysokej kvality

(KR 4/2011)

Caliopsis je bentonitové 100% prírodné hrudkovacie stelivo pre mačky a ostatné zvieratá chované v domácnostiach. Táto obchodná značka je zaregistrovaná spoločnosťou Miroslav Weber-Mlýn, ktorá je aj výhradným dovozcom biologicky vhodných  krmív Acana a Orijen od kanadskej firmy Champion Petfoods.

Bentonitové stelivá patria medzi najrozšírenejšie a najpoužívanejšie v rámci Európskeho regiónu. Milovníci mačiek a drobných zvierat chovaných v domácnostiach používajú tieto stelivá predovšetkým pre ich výborné vlastnosti, ako veľmi dobrá absorpčná schopnosť, vnútorná napúčavosť pri styku s vodou a plastickosť. Tieto vlastnosti sú spôsobené vysokým obsahom ílovitých materiálov ktorými sa Bentonitové horniny vyznačujú.

Ekologické  100%  prírodné  hrudkovacie stelivo Caliopsis, je vyrobené zo 4. bentonitových nálezísk Strednej Európy, Karlovarskej kaolínky, slovenskej Kremničky a nálezísk Ukrajiny a Poľska. Táto hygienická podstielka je určená mačkám a ostatným drobným domácim zvieratám chovaných v domácnostiach. Výborne pohlcuje vlhkosť, neutralizuje pachy a predovšetkým výborne hrudkuje – vytvára kompaktné hrudky, ktoré v sebe uzatvoria exkrementy, ktoré sa potom bezproblémovo nechajú vyhodiť. Ďalším veľkým benefitom tohto steliva je nízka prašnosť, príjemná vôňa a možnosť zmiešania s bežným domácim odpadom.

Chovatelia mačiek a ďalších drobných domácich zvieratiek používajú stelivá Caliopsis pre ich výborné vlastnosti a tiež z dôvodu, že sú dobrým kompromisom medzi kvalitou a cenou. Päť druhov balení: Classic, Soft, Vôňa mora, lesa a levandule o veľkosti 5. litrov dávajú naviac možnosť dostatočného výberu.

Ing. Martin Richter, main brand manager
firma Miroslav Weber – Mlýn

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 4/2011