Acana Ranchlands

novinka roku 2011

(KR 2/2011)

V roku 2011 sa kanadský výrobca biologicky vhodných krmív, firma Champion Petfoods, postará všetkým svojím priaznivcom, o ďalšie nové biologicky vhodné krmivo, ktoré rozšíri radu 3 druhov bezobilninovej receptúry.
Existujúce druhy bezobilninovej receptúry – ACANA Wild Prairie, Acana Pacifica a Acana Grasslands obsahujú len mäsové suroviny špičkovej kvality z voľných chovov a divoko žijúcich rýb v kvalite „vhodné pre ľudskú spotrebu“, ktorú garantuje Kanadská vláda. Absencia antibiotík a hormónov je samozrejmosťou.

 

V receptúre Acana Wild Prarie nájdu Vaši štvornohí priatelia mäso z voľne chovaných kurčiat, celé vajcia a čerstvé ryby. V receptúre Acana Pacafica nájdu Vaši štvornohí priatelia len mäso z čerstvých rýb a v receptúre Acana Grasslands potom mäso z voľne chovaných jahniat a kačiek, divoko žijúcich rýb a pridané celé vajcia.
Všetky tieto suroviny živočíšneho pôvodu s bohatou nutričnou hodnotou sú potom doplnené o ovocie, zeleninu a prospešné bylinky.

Celú bezobilninovú radu obohatí v roku 2011  ACANA RANCHLAND, ktorá predstavuje unikátnu regionálnu receptúru postavenú na červených druhoch mias. Mäsa, ktoré sú denne dodávané a denne spracovávané v spracovateľskom podniku firmy Champion Petfoods pochádzajú len z miestnych a preverených albertských fariem a sú deklarované ako „vhodné pre ľudskú spotrebu“. Výrobca krmiva kladie na pôvod surovín tu najväčšiu váhu a nikdy nenakupuje od dodávateľa, ktorého by nepoznal. Týmto spôsobom môže zaručiť, že mäso neobsahuje antibiotiká a pridávané hormóny.

Hlavnými surovinami, ktoré predstavujú tieto červené mäsá sú:
HOVÄDZIE MÄSO – pochádza z voľných chovov albertského Vegreville, kde sú zvieratá kŕmené  prírodnou stravou, ktorú predstavuje obilie a tráva z prérií.
BIZONIE MÄSO – pochádza z voľných chovov južných albertských pastvín.
JAHŇACIE MÄSO – pochádza z voľných chovov albertského Innisfail.

Červené mäsá a ryby predstavujú v tejto novej receptúre rovnako ako u ostatných bezobilninových receptúr 60 % ingrediencií, zostatok 40% potom tvorí regionálne ovocie, zelenina a bylinky.
Je nutné ale pripomenúť, že celá rada krmiva Acana bez obilnín je určená pre zvieratá všetkých vekových kategórií a plemien. Poslednou dobou obľuba týchto krmív značne rastie a verím, že v krátkej dobe prevezme vedúcu rolu, pred základnou radou krmív Acana.
Verím, že túto novinku budú Vaši štvornohí priatelia môcť čoskoro ochutnať a stretnete sa s ňou v obchodoch už v prvej polovici roku 2011.
Pripravte teda všetky misky a mištičky, nech máte nachystané, to najlepšie pre ich maškrtné jazýčky!

 

Petr Mikuláš, Marketingový manager
za tím Weber – Mlýn – výhradný dovozca krmív ACANA a ORIJEN

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 2/2011