Víkend dobermanov v Liptovskej Sielnici 22. – 23. 9. 2012

(KR 11/2012)

Krásne prežitý víkend v spoločnosti skvelých ľudí a ich úžasných psíkov, to bola vydarená akcia nášho klubu v Liptovskej Sielnici. Jeden výborný nápad usporiadať prvý ročník Špeciálnej výstavy dobermanov so zadaním titulu Kombi víťaz Dobermann klub SR spojil milovníkov dobermanov do perfektnej partie. Organizáciu výstavy výborne zvládli manželia Kleinoví, ktorí venovali množstvo času jej príprave a propagácii. Na návrh členov klubu sa z pôvodných sústredení a priateľských stretnutí majiteľov a chovateľov dobermanov v tomto krásnom prostredí konala riadna akcia nášho klubu s usporiadaním aj zvodu a bonitácie.

BOB Magic Mandy z Tomky+ BOS Pride of Russia Urano
finale females champion-Magic Mandy z Tomky
najlepšia bonitácia dňa – pes Archibald MADDOB
najlepšia bonitácia dňa Dalila Best Cerber

Našej špeciálnej výstavy sa zúčastnilo 44 dobermanov z 5 štátov, okrem vystavovateľov zo Slovenska boli tiež z Rakúska, Slovinska, Ukrajiny, Poľska a Českej republiky. Fundovaný rozhodca, pán Jozef Klíma, opäť potvrdil svoju korektnosť pri posudzovaní ako exteriéru, tak aj obrany. Výbornú prácu v rámci obrany odviedol pán Peter Mičúch, ktorý je obľúbeným figurantom na sústredeniach a akciách nášho klubu. Nádherné miesto pri Liptovskej Mare, trochu kostrbaté jesenné slniečko a koliba s výbornými slovenskými jedlami ako od starej mamy, toto všetko bolo pre nás príjemným relaxom v dnešnom uponáhľanom svete. Akcie sa zúčastnilo množstvo mladých ľudí s celými svojimi rodinami, s malými deťmi – našimi nádejnými dobermankármi, a so svojimi psíkmi, ktorí prišli stráviť príjemný oddychový víkend, iní si prišli vyskúšať niektorú z pripravených súťaží na prekážkovej dráhe alebo v módnej prehliadke so psami, ale aj na chovateľských podujatiach – zvode a bonitácii, na výstave, a desiati najodvážnejší si zmerali sily v súťaži o získanie titulu Kombi víťaz.

Víťaz ŠV + KOMBI víťaz SR 2012 Pride of Russia Urano
Víťaz ŠV Diomedes Best Cerber
víťaz ŠV+BOB Magic Mandy z Tomky
víťaz ŠV+BOB Magic Mandy z Tomky s majiteľkou a chovateľkou MVDr.G.Ridarčíkovou

Sme pyšní na to, že tituly Víťazka Špeciálnej výstavy, Víťaz plemena a Kombi víťazka zostali z celej konkurencie doma na Slovensku.

Víťazkou ŠV a BOB sa stala sučka Magic Mandy z Tomky (Baron Zidan z Tomky x Sant Kreal Udacha Neva) zo slovenského chovu našej predsedníčky klubu, MVDr. Gabriely Ridarčíkovej, a titul Kombi víťazka právom patrí sučke Jane Nuova Dolce Vita (Victor Vincent v/h Wantij x Hera Nuova Dolce Vita) z chovu Dariny Miklášovej, ktorej majiteľom je Pavol Tamáši.

Najlepšia chovateľská stanica BEST CERBER
Najlepšia obrana KOMBI 2012 pes Joe Nuova Dolce Vita
obrana Magic Mandy z Tomky

Víťazom ŠV mladých sa stal čierny pes z Rakúska – Elano Graf of Ja-Mes-Lé-Mon. Víťazkou ŠV mladých sa stala čierna sučka z Čiech – Sant Kreal Parida, a hnedá sučka zo slovenského chovu – Elektra Best Cerber. Víťazom ŠV a zároveň aj Kombi víťazom sa stal čierny pes z Rakúska – Pride of Russia Urano a Víťazom ŠV hnedý pes slovenského chovu – Diomedes Best Cerber. Titul Víťazka ŠV v hnedých sučkách putoval do Slovinska a je ňou Zorica del Nasi. Najkrajším plemenníkom je Ikar Ikaros Morgantína so svojimi potomkami z R-vrhu Morgantína a Najkrajším veteránom Atis z Rincelova.

Víťazka ŠV mladých ELEKTRA BEST CERBER
Víťazka ŠV Zorica del Nasi

Prvý ročník akcie sa skutočne vydaril. Nikto nemal čas na nudu, každý si mohol vybrať, ktorej súťaže sa zúčastní, všetci mali možnosť vidieť, ako sa trénuje vystavovanie, obrana a ako ďalej cvičiť. Určite sa tento ročník stane motiváciou pre ďalší rozvoj plemena, tréning zaiste pridal mnohým chuť do ďalšieho výcviku a doberman je určite vynikajúcim priateľom a rodinným psom vhodným k deťom. Toto podujatie má samozrejme „zelenú“ a už teraz čakáme na ďalšie ročníky.

Módna prehliadka

Detaily výsledkov: www.dobermann.sk a FB Doberman na Slovensku.

Mgr. Darina Miklášová

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 11/2012