Špeciálna výstava Klubu chovateľov poľovných sliedičov 2015

(KR 4/2015)

Marec nedáva vždy záruku krásneho počasia, najmä po vlažnej zime, akou bola táto. Aj to bolo jedným z dôvodov, prečo sme špeciálnu výstavu, organizovanú Klubom chovateľov poľovných sliedičov, premiestnili do areálu Kultúrneho domu v Dunajskej Lužnej, ktorá má s prichýlením podobných akcií skúsenosť niekoľkokrát v roku. Organizátori sú na výstavy psov zvyknutí, pretože sa tam vystriedalo už niekoľko klubov, a tak pre nás pripravili nielen perfektnú halu, ale aj priestor vonku.

Víťaz Špeciálnej výstavy KCHPS – BIS – ZARA Jankina zahrada – chovateľ a majiteľ rod. Janekova
Janka Kadnárová so svojim Lagotto romagnolo

Za krásneho jarného počasia sa preto časť vystavovateľov presunula do vonkajších priestorov a dala prednosť pobytu vonku pred halou. Spolu so psami si užívali nádherné počasie. Možnosť diskutovať a zároveň venčiť psov, či stretnúť priateľov po zime, spôsobila, že na všetkých doľahla príjemná atmosféra. V podobnom duchu prebehli aj bonitácie nových adeptov do chovu, ale prebrali sa i otázky, na ktoré cez rok nie je čas, rovnako ako aj plány na budúce obdobie.

Najkrajší pracovný pes výstavy Clematis of Klamar garden anglický špringer španiel v majetku Mgr. Ivany Cigáňovej
Najkrajšia chovateľská stanica JANKINA ZAHRADA / welsh springer spaniel

Nové priestory a nový termín konania – 21. marec 2015, boli prijaté veľmi dobre a prihlásilo sa 49 jedincov. Rekordný počet 17 portugalských vodných psov, 9 welsh springer španielov, 8 lagotto romagnolo, 8 anglických špringer španielov, 5 nemeckých prepeličiarov, 1 americký vodný španiel a 1 perro de aqua espaňol.

Výstava sa dá zhodnotiť ako veľmi úspešná – dobrá kvalita psov a príjemná rozhodkyňa Dr. Gabriela Ridarčíková, ktorá dala každému psovi dostatok priestoru a času na predvedenie a znovu potvrdila povesť kvalitnej rozhodkyne. S jej ohodnotením sa stotožnilo aj obecenstvo, ktoré pri jej výbere vždy tlieskalo. Výborná atmosféra sa preniesla aj do záverečných kôl a za potlesku bol prijatý aj výber jedincov v záverečných súťažiach.

Foto: Kateřina Podveská

Celkovým víťazstvom so získaným titulom CAC, BOB, Víťaz Špeciálnej výstavy a BIS sa môže pochváliť sučka welsh springer španiela ZARA Jankina záhrada v majetku rodiny Janekovcov. BIS Junior si odniesla sučka plemena lagotto romagnolo Aquaterra dogs Amorina majiteľky Jany Kadnárovej z Pezinka.

Najkrajšou súťažou však bola tá s bohatým obsadením nádejných vystavovateľov – našich detí v súťaži Dieťa a pes, kde sa víťazmi stali všetci. Program pokračoval tradičnými súťažami.

Už teraz sa tešíme na ďalšiu klubovú akciu, ktorou budú Jarné vlohové skúšky v Trsticiach.

Mgr. Jana Janek

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 4/2015