Špeciálna výstava Bullmastiff klubu SK 20.10.2018

Keď ťa už raz bullmastiff ľúbi, ľúbi ťa navždy, nezáleží na tom, čo vykonáš, čo sa stane, alebo koľko času prejde.

A bola tu opäť jeseň, obdobie, kedy sa v prírode menia farby, keď vôňa padajúceho lístia preniká až do príbytkov. Tohtoročná bola o niečo teplejšia, ako bývali tie minulé,  bez tak typických jesenných sychravých rán.  Sme zvyknutí, že októbrové dni bývajú chladnejšie, no tento rok tomu tak nie je.

Minulý rok, keď sa blížil deň našej Špeciálnej výstavy, som len sledoval, aké bude počasie, všetky predpovede boli nepriaznivé, pesimistické. Aj tak bolo, celá výstava sa niesla v sychravom, upršanom počasí, no neubralo to na skvelej nálade. Vtedy som si povedal, netreba sa báť počasia a tento rok som to aj tak poňal, už som tak intenzívne nesledoval predpoveď počasia. Nebolo ani treba báť sa dažďa, na deň výstavy hlásili pekné počasie. Robili sme si srandu na sociálnych sieťach, že meteorológovia sa mýlia, veď Mošovská špeciálka jednoducho bez dažďa byť nemôže. Ale môže a tohto ročná je tomu príkladom.

Už tradične v spolupráci s klubom SKSJPP a Musher klubom Lučenec sa nám podarilo zorganizovať v Mošovciach jeden vydarený kynologický víkend.  Znovu sa nám potvrdilo, keď sa spoja skvelí ľudia, všetko ide tak akosi hladko a bezproblémovo. Areál v Mošovciach je ako stvorený na organizovanie takýchto kynologických akcií. Veľké priestranné kruhy a blízkosť občerstvenia umožňovali vystavovateľom dostatočný komfort na podujatí.   Aj keď v tomto termíne bola usporiadaná výstava v neďalekom Komárome, neodzrkadlilo sa to na účasti na našej výstave. Ak ide o počet prihlásených bullmastiffov, dokonca najvzdialenejší vystavovatelia zo severnej Európy z ďalekého Fínska si z Komáromu odskočili na jeden deň do Mošoviec, kde, ako lákadlo bol delegovaný rozhodca z Anglicka, chovateľ bullmastiffov pán Billy Brittle. Zo 6 krajín bolo prihlásených 54 psov. Kvalita prihlásených jednincov bola vysoká a to naznačovalo, že Billy to rozhodne nebude mať ľahké.

Posudzovanie bolo veľmi precízne a čo si vystavovatelia veľmi cenili, ku každému jedincovi mal pán rozhodca aj komentár, čo našu výstavu robilo zaujímavou aj pre divákov. Preto sa chcem v mene celého BULLMASTIFF KLUBU SK Billovi veľmi poďakovať a sme veľmi radi, že po skončení výstavy vyzdvihol vysokú úroveň Bullmastiffov u nás, čo ho príjemne prekvapilo. Jeho komentáre na sociálnych sieťach nás veľmi povzbudili, kde našu výsavu ohodnotil ako jednu z najkrajších, akú posudzoval.  Naopak my sme veľmi radi, že naše pozvanie posudzovať prijal a ako bonus nám urobil prednášku o štandarde Bullmastiffa, za čo mu ešte raz ďakujeme.

Na záver sa chcem poďakovať  za super odvedenú robotu Mati Ellerovej, Ati Paulovičovej a Janke Pálkovej, ktoré sa zhostili práce v kruhu a tiež sponzorom firme DECODOM, Pharmacopola, MZ Trade a pani Lančinovej.

A tu sú výsledky:

BIS Veterán - ANISSA AMEERAH GUINESIS STAR
« z 33 »