Oblastná výstava psov Dvorianky 2015

(KR 7/2015)

Dovolím si tvrdiť, že 17. mája 2015 bolo na futbalovom štadióne vo Dvoriankach, kde sa konala tradičná oblastná výstava psov spojená so špeciálnou výstavou, viac divákov ako na ligovom zápase v neďalekej východoslovenskej metropole.
Víťaz zemplínskeho regiónu
Najkrajší dorast
Najkrajší junior
Najkrajšie šteňa
Najkrajší veterán

Pri hľadaní vysvetlenia tohto zaujímavého fenoménu by sme istotne našli viacero odpovedí, medzi ktorými by rozhodne nechýbala tradícia usporiadania výstav, výborná  organizácia pod vedením riaditeľa výstavy MVDr. Vladimíra Piskaya a súbežné usporiadanie špeciálnej výstavy jazvečíkov. Aj pekné jarné počasie istotne dopomohlo tomu aby návštevníci z blízkeho i vzdialeného okolia vo veľkej miere navštívili aj tento rok, čo je však zaujímavé, toto podujatie nenechali bez povšimnutia ani mnohí úspešní vystavovatelia, pochopiteľne najviac zastúpení z východnej časti Slovenska.

Okrem propagácie kynológie v rámci regiónu poskytujú oblastné výstavy možnosť vystavenia mladých začínajúcich jedincov, ale nechýbali ani veteráni, ktorí možno končia výstavnú kariéru tam kde ju kedysi začínali.

Otvorenie výstavy
Víťaz výstavy
Najkrajší pár
Najkrajšia chovateľská skupina
Najlepší dospelý pes
Najlepšia dospelá sučka

Na tohtoročnej oblastnej  výstave a špeciálnej výstave posudzovalo rozhodcovské tri v zložení Kristína Tar z Ukrajiny, skúsený Tibor Havelka a debutujúci Imrich Šimonič. To, že aj na tohtoročnej oblastnej výstav vo Dvoriankach bolo množstvo veľmi pekných jedincov potvrdzuje aj fotodokumentácia ktorú sme do dostali redakcie od usporiadateľa a radi sa s vami o ne podelíme.

Opäť sa potvrdilo, že oblastné výstavy majú svoje opodstatnenie a ich význam je možno väčší, ako si vieme predstaviť. Možno práve na nich sa získavajú pre kynológiu noví nadšenci, možno práve tu sa prvýkrát stretne s organizovanou kynológiou budúca osobnosť, možno práve tu sa do niektorého z plemien zamiluje budúci chovateľ. Verme, že sa tak stane nielen tohto roku v septembri vo Dvoriankach, ale aj na ďalších podujatiach, ktoré sú naplánované v rámci nášho kynologického kalendára.

Jozef Šuster

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 7/2015