Nepodceňujte celoročnú prípravu na súťaže !

(KR 6/2012)

V jarnom a letnom čase prežívame s našimi štvornohými domácimi miláčikmi ešte viac radostí, ako kedykoľvek v roku. Všetci pri prechádzkach a turistike vo voľnej prírode, mnohí potom pri návšteve súťaží a chovateľských výstav, tí najšťastnejší potom so svojimi šampiónmi na majstrovstvách republiky a majstrovstvách sveta.

Tí, ktorí majú už tieto skúsenosti, dajú nám určite za pravdu, že jednou z hlavných ciest k víťazstvu, je kvalitná a vyvážená strava. Zlá výživa behom celého roku môže potom zapríčiniť neúčasť na toľko vytúženej akcii, ktorú si plánujeme celý rok. Sami na sebe vieme, ako jarné počasie dokáže byť premenlivé a ako často rýchlo môžeme ochorieť pri týchto rozmaroch prírody.

Za svojich psov a mačky sme zodpovední my. Tým, že s nami žijú v spoločnej domácnosti im uberáme možnosť stravy vo voľnej prírode, preto sme povinní zabezpečiť im stravu – najlepšie takú ako by im ponúkla Matka príroda. V prípade, že budeme našich miláčikov dlhodobo kŕmiť nekvalitnou stravou, ktorá neobsahuje dôležité výživové zložky môžeme im spôsobiť zdravotné problémy, ktoré sa prejavia predovšetkým v kvalite srsti a imunite.

Určite každý z Vás chce mať doma svojho ŠAMPIÓNA, ktorý nemusí mať celkom medzinárodné ocenenia, ale všetci vieme, že je zbytočné prísť o niečo dôležité a to z dôvodov, ktorým sa dá predísť!

Okrem pravidelného výcviku dbajme teda aj na stravu. Vyhnime sa krmivám, ktoré obsahujú obilniny, predovšetkým potom vysoko alergénnej kukurici a pšenici, chemické konzervačné látky, prísady ktoré zvýrazňujú chuť aj farbu krmiva, pridané cukry, hormóny a antibiotiká. Tieto údaje o podrobnom zložení nebývajú mnohokrát na obaloch príliš transparentné a ani ich nenájdete. Rada je jednoduchá, nekupujte ako sa opäť ľudovo hovorí zajaca v mechu. Siahnite po krmive u ktorého budete schopní posúdiť z čoho je zložené a tak svojmu šampiónovi dáte to, čo potrebuje. Medzi chovateľmi psov a mačiek je už mnoho rokov veľkým pojmom kanadské biologicky vhodné krmivo ACANA a čím ďalej viac do popredia sa dostáva aj krmivo ORIJEN od rovnakého, celosvetovo uznávaného výrobcu biologicky vhodných krmív firmy Champion Petfoods. Táto značka je už po celom svete vnímaná ako špička medzi krmivami, ktorá za svoj prínos vo vývoji receptúr, ktoré zohľadňujú potravu, ktorú by psy a mačky pojedali vo voľnej prírode, dostáva každoročne uznávané ocenenia.

Takže aj tak zdanlivo nepodstatná skutočnosť, akou je výber vhodného krmiva, dokáže byť na pretekoch dôležitá !
Tešíme sa už na spoločné stretnutie na všetkých akciách usporiadaných v roku 2012, ktorými sme často i sponzormi.

tím pracovníkov firmy Miroslav Weber – Mlýn

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 6/2012