Navštívili sme OPEN HOUSE 2013

v spoločnosti AKVÁRIUM KOBOLA s.r.o.

(KR 12/2013)

V dňoch 19. a 20. októbra 2013 sme navštívili už tradičné dni zákazníkov (Open House 2013) spoločnosti AKVÁRIUM KOBOLKA s.r.o., ktorá sa už takmer 25 rokov venuje importu a distribúcii chovateľských potrieb na Slovensku a v posledných rokoch aj v Českej republike a Maďarsku. Podujatie sa konalo pre zákazníkov zo všetkých troch krajín naraz v sídle materskej spoločnosti v Nových Zámkoch na Slovensku. Využili sme túto príležitosť na krátky rozhovor s konateľom spoločnosti pánom Ladislavom Kobolkom, aby nám predstavil novinky, ktoré pripravila spoločnosť AKVÁRIUM KOBOLKA s.r.o. pre svojich zákazníkov.

Už pri vstupe do vašej pracovne som si všimol visieť na stene čiernobielu fotografiu, zobrazujúcu rodinu pred vstupom do predajne s nápisom Kobolka Vendel – zmiešaný tovar.

Áno, skutočne, na fotografii je vyobrazená rodina môjho prastarého otca, ktorý už v roku 1910 vlastnil v Nových Zámkoch predajňu so zmiešaným tovarom. Naša rodina začala podnikať s chovateľskými potrebami ešte v čase normalizácie v hlbokom komunizme, a hoci toto obdobie trvalo len rok a následne došlo k zoštátneniu predajne, moji rodičia pokračovali v podnikaní s chovateľskými potrebami hneď po prevrate v roku 1989, odkedy datujeme založenie našej rodinnej firmy.

Je už tradíciou, že spoločnosť AKVÁRIUM KOBOLKA s.r.o. pripraví na dni zákazníkov mnoho nového tovaru a zaujímavých zliav. Je tomu tak aj tento rok?

V roku 2013 sme v našom sortimente tovaru pripravili až neobvykle veľa inovácií a spestrení. Zvlášť by som chcel vyzdvihnúť, že sme v tomto roku priniesli na slovenský, český a maďarský trh s chovateľskými potrebami viac ako 600 nových položiek od spoločnosti EUROPET BERNINA, spoločne s tovarom z oblasti akvaristky radu ASTRA.

Čo priniesli produkty EUROPET BERNINA nového pre spoločnosť Akvárium Kobolka s r.o. a na trh s chovateľskými potrebami na Slovensku, v Česku a Maďarsku?

Zámerom značky EUROPET BERNINA a Akvárium Kobolka bolo priniesť na trh s chovateľskými potrebami tovar, ktorý nie je tradičný. Naším cieľom je, aby náš tovar bol aspoň trochu odlišný od toho, ktorý je už „okukaný“ a predávajú ho všetky konkurenčné spoločnosti na trhu. Uprednostňujeme kvalitu tovaru pred neudržateľne nízkou cenou. So spoločnosťou EUROPET BERNINA prišiel do firmy Akvárium Kobolka kvalitný a luxusný sortiment chovateľských potrieb za prijateľnú cenu.

Môžete nám túto koncepciu predstaviť na konkrétnych produktoch?

Začal by som od radu luxusného oblečenia a doplnkov pre psov nazvaného D&D (Dream and Dare). Zaujímavosťou je, že je k dispozícii identické oblečenie pre psa, aj majiteľa, aby mohli chodiť na spoločné prechádzky rovnako oblečení. Mimoriadne kvalitne prepracované sú textilné náhubky radu D&D v čiernej a špeciálne pre hnedé plemená aj v hnedej farbe. Háracie nohavičky od D&D sú vyrobené z priľnavého a trvácneho elastanu, preto pevne držia a prispôsobia svoj tvar, netlačia a vynikajúco sedia na každú sučku. Navyše, každé belenie obsahuje dve vymeniteľné hygienické vložky. D&D ďalej prináša mimoriadne precízne prepracované luxusné ležadlá a pelechy pre psov. Zaujímavosťou sú interaktívne hračky pre psov a mačky, ktoré pracujú na batérie a zaručene dlhodobo zabavia aj toho najneposednejšieho domáceho miláčika.

Pri vstupe do vzorkovej siene ma zaujala trblietavo osvetlená vitrínka s príveskami!

Veľmi zaujímavým radom výrobkov sú trblietavé, veľmi efektné a cenovo prístupné šperky pre psov a mačky po názvom CRAZY PAWS, ktoré sú zdobené produktami Swarovski alebo českým krištáľom. Rad výrobkov SPORT CRAZY PAWS ďalej zahŕňa postroje, vodidlá a jogingové súpravy upevniteľné na pás majiteľa psíka ako opasok s množstvom vreciek na uloženie mobilu, kľúčov a pochúťok, ktoré veľmi prakticky využijeme počas spoločného športovania so štvornohým miláčikom.

Aké novinky ste pripravili v oblasti krmív pre psov?

Samozrejme inovujeme aj ponuku v oblasti granulovaných krmív pre psov. Rád by som zdôraznil, že sme rozšírili ponuku krmiva našej vlastnej značky. COBBYS PET AIKO je teraz vhodné aj pre najmenšie rasy psov pod názvom COBBYS PET AIKO MINI v chovateľskom 18-kilogramovom balení, ale aj v 2500 g a 500 g balení. Mimoriadnej obľube sa teší krmivo značky MOLY, ktoré je charakteristické veľmi dobrým pomerom kvality a ceny. Priniesli sme na slovenský, český a maďarský trh krmivo značky ACTI CROQ v modernom kvalitnom balení, ktoré sa teší čím ďalej tým väčšej obľube.

Všimol som si že nezabúdate rozširovať ani tradične zavedené vodítka FLEXI a strihacie strojčeky pre psov.

So spoločnosťou FLEXI už tradične spolupracujeme a distribuujeme ich výrobky už takmer 20 rokov. Rovnako už tradične distribuujeme strihacie strojčeky a doplnkový tovar od spoločnosti WAHL a produkty MOSER vyrobené v Nemecku. Tie sú dlhodobo známe svojou nemeckou kvalitou.

Jednými z najúspešnejších produktov, ktoré distribuuje spoločnosť AKVÁRIUM KOBOLKA s.r.o. v troch krajinách, sú bezpochyby zdravé pochúťky dentálnej starostlivosti pre psov značky PARAGON. Ako som si všimol na novom stojane, aj tu sa chystajú od roku 2014 prevratné zmeny. Priblížite nám, prosím, o čo ide?

Spoločnosť PARAGON PET PRODUCTS sa rozhodla od roku 2014 o úplnú zmenu koncepcie predaja a značky produkovaných výrobkov. Od januára 2014 úplne zaniká značka výrobkov PARAGON, aj keď spoločnosť produkujúca tieto výrobky si aj naďalej ponecháva tento firemný názov. Výrobky dentálnej starostlivosti pre psov však od januára 2014 budú predávať pod obchodným názvom WHIMZEES. Nezmení sa však len názov, ale i zloženie, nakoľko výroba z obilninového škrobu bude úplne opustená a produkty WHIMZEES sa budú vyrábať výlučne zo škrobu zemiakového, vďaka čomu budú všetky výrobky ešte zdravšie, kvalitnejšie, bezlepkové a hypoalergénne, teda vhodné aj pre psov trpiacich alergiou na lepok. Zmena sa dotkne aj balenia, ktoré bude obsahovať vždy rovnané hmotnostné množstvo nezávisle na rozmere jednotlivých výrobkov. Tradičné zelené diplay kartóny dostanú nový šat, ostanú však v ponuke.

V ponuke pochúťok pre psov nemáte len PARGON, ale všimol som si aj značky MIRA-MAR a GRAND.

Ďalšou novinkou, ktorú sme priniesli tento rok, sú tradične kvalitné a mimoriadne obľúbené pochúťky českej proveniencie – GRAND a MIRA-MAR. Výrobky GRAND sú doplnkové krmivá z mäsa zo zaručene českých kontrolovaných bitúnkov. Produkty MIRA – MAR sú známe svojou kvalitou a obľubou u psov, aj chovateľov. Rád by som však upriamil pozornosť aj na novinky od BIO-ZOO. Ide o funkčné pochúťky Junior, Senior a Light. Značku BIO-ZOO u nás zastupujú aj proti-parazitné prípravky, pipety a obojky.

Hoci je toto časopis pre chovateľov psov, nedá mi neopýtať sa na akvaristickú značku ASTRA.

Značka ASTRA prišla do našej spoločnosti spoločne s EUROPET BERNINA, ktorá je ich partnerskou spoločnosťou. Značka ASTRA je radom kvalitných výrobkov pre akvaristiku a záhradné jazierka, vyrábaným v Nemecku, a sme radi, že sme sa mohli stať distribútorom tejto značky na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku.

Na záver rozhovoru by som rád poprosil o vaše zhodnotenie doterajšieho priebehu podujatia.

V prvom rade by som rád poďakoval všetkým, ktorí prejavili priazeň svojou návštevou. S účasťou sme tento rok mimoriadne spokojní, teší nás najmä vysoká návštevnosť aj zo vzdialených častí Českej republiky a Maďarska. Zároveň by som už teraz rád všetkých pozval na ďalší ročník OPEN HOUSE AKVÁRIUM KOBOLKA 2014.

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 12/2013