Moldavský československý vlčiak Carchi Tasha v reklame

(KR 4/2016)

Ďalší dôkaz toho, že v Moldave žijú nielen šikovní ľudia, ale aj šikovné zvieratká. Začiatkom roka sa na internetovom portáli youtube objavilo krátke reklamné video elektromobilu – Volkswagen Up. „V srdci Európy, kde sa rieka Dunaj pretína s Karpatskými pohoriami…“ – takto začína krátke video. Následne sa pozornosť diváka sústreďuje na osobný automobil vychádzajúci z lesa a na vybiehajúce vlky, medzi ktorými sa objavil aj moldavský československý vlčiak Carchi Tasha majiteľa Lukáša Vasiľa.

Carchi (čítaj Karči) bol oslovený predsedom Klubu chovateľov československého vlčiaka, nakoľko je o ňom a jeho majiteľovi známe, že majú radi výzvy a radi sa angažujú v rôznych akciách, ako sú výcvikové tábory, preteky, skúšky či výstavy. Napriek tomu, že je Carchi zložitej povahy, čo vyplýva z podstaty tohto plemena, a tak práca s ním nie je jednoduchá, počas troch rokov života sa mu podarilo dosiahnuť niekoľko úspechov. Z výstavných kruhov si priniesol tituly ako Európsky víťaz, Slovenský šampión krásy, dvakrát získal titul BOS, jeden titul BOB na Európskej Výstave ČSV, päťkrát si priniesol titul CAC, dvakrát titul res. CAC, jeden titul res. CACIB, a jeden titul res. CACT. Úspešne vykonal skúšky vytrvalosti psa SVP 1 (beh na 40 km) a SVP2 (beh na 70 km), a zložil skúšku doprovodného psa BH-SK.

Podľa slov majiteľa bola pre Carchiho účasť v reklame príjemným sprestrením každodennej rutiny, zmena prostredia, ľudí a práca pod taktovkou režiséra pozitívne prospeli k jeho ďalšej socializácii. A pre jeho majiteľa bolo úspešné zvládnutie týchto úkonov príjemným zadosťučinením za jeho doterajšie úsilie vychovať z Carchiho plnohodnotného štvornohého partnera.

Spomínané video nájdete na adrese: https://www.youtube.com/watch?v=ne108lVEDJU alebo na stránke www.youtube.com zadajte do vyhľadávača Wolf & e-up! Volkswagen Slovakia

Branislav Mathe

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 4/2016