Majstrovstvá Slovenska v stopách 2013

podľa IPO – FH

(KR 10/2013)

Víťazi IPO FH

1. kvalifikačné preteky na MS IPO – FH, kvalifikačné preteky na ME IPO – FH, ktoré boli zároveň i Majstrovstvami Slovenska, sa konali 7. – 8. 9. 2013 v lokalite Trenčianske Stankovce a Selec. Organizátorom pretekov bol KK Laugaricio Trenčín. Účastníci boli ubytovaní v turistickej chate Betlehem v prekrásnom prostredí Považského Inovca a za tento víkend sa tu vytvorila výborná priateľská partia. Rozhodcovia pre obidva dni boli Peter Lengvarský a Dušan Majtas. V týchto pretekoch sa prvýkrát predstavili dvaja pretekári, a to Ivan Daňo a Juraj Linhart, a jeden kladač, mládežník Denis Kučera. Všetci traja ukázali, že sa s nimi dá do budúcna počítať. Majstrom Slovenska sa stal Ivan Daňo so sukou Hena Eqidius, druhé miesto obsadila Eva Panáková so psom Tico Betkin Dvor, na treťom mieste sa umiestnil Marek Ďuďák so sukou Alenka Emor.

Na Majstrovstvách Európy, ktoré sa budú konať 17. + 20. 10. 2013 v talianskom meste Cormons, nás budú reprezentovať Ivan Daňo so sukou nemeckého ovčiaka Hena Eqidius, Stano Terek so sukou nemeckého ovčiaka Carmen Stater Slovakia a Juraj Linhart taktiež so sučkou nemeckého ovčiaka Yoko Lasmon.

Na záver by som chcel poďakovať celému organizačnému tímu, rozhodcom, kladačom, krížičom a najmä sponzorom – firme VVS, s.r.o. a Igorovi Sadloňovi.

Pretekári

Alojz Pristach – KK LAUGARICIO TRENČÍN

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 10/2013