Klubová výstava bullmastifov 2017

…milujeme ich jednoducho celým naším srdcom; milujeme ich – nehanbíme sa to povedať – dokonca bezhranične. A oni nás milujú tiež, bez akýchkoľvek obmedzení. To je láska bullmastiffa. Kto ju raz spozná, nikdy nezabudne.

BOS: ANGELINE V. CANIS DEI, Ing. Vladimír Šrámek
BOB: SAFETY OF FLATLAND HELLBOY, Kózel Gyula

Práve úžasné plemeno, ktorým bez pochýb bullmastiff je, nás spája a vďaka nemu sa stretávame na našich klubových akciách. Tento rok sme sa rozhodli posunúť klubovú výstavu netradične na nedeľu (14. 5. 2017), aby sme sa v pokoji a bez zbytočného stresovania zišli už v sobotu na klubovej guláš-partii, ktorá sa stretla s veľkým záujmom, a to nielen našich členov. Žiaľ, nie každému sa podarilo „oslobodiť“ sa od každodenných povinností, a tak nás niektorí poctili svojou účasťou až v nedeľu na výstave. V sobotu okrem našej akcie prebiehala výstava našich priateľov, s ktorými sa od vzniku nášho klubu spolupodieľame na organizovaní klubových akcií – Klubu severských a japonských plemien psov, ktorému vďačíme za technické zabezpečenie našich akcií. V tomto období oslavujú svoje 25. výročie vzniku, a preto im aj touto cestou želám ešte veľa pekných klubových akcií s jedinečným čarom a veľa spokojných členov, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou klubového života.

Ďalším sobotňajším podujatím bol druhý ročník agility Mošovských pretekov. Už počas dopoludňajších hodín sa pomaly schádzali bullmastifári aj so svojimi štvornohými kamarátmi. Kotlík, respektíve kotlisko (s objemom 50 litrov) bol už od dopoludňajších hodín zavesený nad ohniskom a príprava gulášu sa mohla začať. Do pozície odborníkov na jelení guláš sme nominovali našich kamarátov – chovateľských kolegov Eda Turčana, Michala Píreka, Stanislava Repčáka a šarmantnú „gazdinú“ Martu Nemcovú. Ich kulinárske schopnosti a vedomosti boli na jedničku, robota im išla od ruky. Varenie bolo spestrené ochutnávkou výborného vína z vinohradu už spomínaného Miša Píreka. Je výborným vinárom a jeho vína sa umiestňujú na popredných miestach vo vinárskych súťažiach. Trošku sme si ho aj doberali ostrieľaným fórom. Pri jeho otázke, aké víno okoštujem, a mojej odpovedi: „Červené, a poprosím doliať kofolou,“ mi už viac jeho „vražedný“ pohľad nedovolil na túto tému žartovať.

JUNIOR BOB: SAFETY OF FLATLAND HELLBOY, Kózel Gyula

Stoly sa prehýbali pod výbornými zákuskami, ktoré napiekli naše členky, ako darček od vychýrenej TOP majsterky cukrárky (mimochodom držiteľky viacerých zlatých medailí vo výrobe tort) Márie Lančinovej som ja osobne dostal vycibrenú tortu v podobe mojej karikatúry, ktorá bola tak precízne vypracovaná, že som bol na pochybách, či ju nemodeloval majster sochár. Nemohol som si ju nechať len pre seba a podelil som sa o ňu so všetkými. Na spestrenie celého podujatia tu bola živá reprodukcia v podaní country skupiny Pengagi a kto sa nehanbil, si mohol zatancovať na známe country piesne.

Zábava trvala až do skorých ranných hodín, takže vydržať až do konca bolo náročné, ale ešte náročnejšie bolo ráno zavčasu vstať a pripraviť všetko potrebné do výstavného kruhu. Toto sme nenechali na náhodu a riadne sme sa pripravili. Zavolali sme si posily, a to nie hoci koho.Pomôcť s výstavou nám prišli moje kolegyne posudzovateľky MVDr. Martina Ellerová a Ing. Jana Fulierová, ktorej dcéra Janka nám pracovala v kruhu ako zapisovateľka, ďalšou posilou v kruhu boli naše kamarátky Kristína Abeid a Veronika Bazsóvá, vďaka ktorým výstava prebiehala bez problémov.Areál Športovo-rekreačného zariadenia Drienok nám poskytol výborné zázemie pre organizáciu nášho podujatia,kruhy v blízkosti veľkokapacitného parkoviska a dostatočný priestor pre všetkých návštevníkov.

BIS Baby: DEACON BULLSTOCK BRUSATI‘S LOVE, Robertson Ian

Klubová výstava bola slávnostne zahájená spolu s ďalšími akciami. Slávnostný príhovor mal predseda Slovenského klubu severských a japonských plemien, náš kamarát Ondrej Šulka, ktorý predstavil rozhodcov a poďakoval všetkým prítomným za vysokú účasť na tomto podujatí. Veď taký nápor psíčkarov Mošovce zažívajú raz do roka a myslím, že aj tento rok sme spolu prelomili rekord, keď počas dvojdňovej akcie bolo prihlásených neuveriteľných takmer 400 psov. Náš bullmastiff klub Sk prepisoval históriu v počte prihlásených bullmastiffov na klubovej akcii, ešte nikdy v histórii nebolo na Slovensku v rámci klubovej výstavy prihlásených toľko bullmastiffov, spolu 64 – minuloročný rekord sme prekonali o osem psov.

Určite veľkým lákadlom bola samotná rozhodkyňa z Veľkej Británie pani Hazel Fitzgibbon, ktorá sa s veľkým nasadením pustila do posudzovania našich psov. Aj napriek zdravotným problémom, keď len v stredu bola prepustená z nemocnice, nedala na sebe znať žiadny zdravotný hendikep a každého jedinca si dôkladne prezrela a opísala. Keďže bolo počas výstavy teplo, netrápila psíkov dlhým čakaním v kruhu, po prezretí chrupu ich poslalado chládku a po jednom si ich volala na podrobné opísanie v posudku. Toto gesto si zaslúžilo veľký obdiv a rešpekt u vystavovateľov. Jej milé vystupovanie napomáhalo k dobrej atmosfére tejto výstavy. Počas posudzovania podrobne vysvetlila, čo sa jej na psíkovi páči, a čo by mohol mať lepšie. Milým prekvapením počas posudzovania súťaže dieťa a pes bola jej reakcia pri vyhlásení výsledkov, keď si s tabuľkou pre víťaza sadla na zem do stredu kruhu a nechala sa obklopiť malými vystavovateľmi. Táto reakcia bola veľmi dojímavá a bolo vidno, že miluje deti. Na záver výstavy pani Hazel Fitzgibbon poďakovala všetkým vystavovateľom a divákom, pochválila vysokú úroveň predvedených bullmastiffov, zhrnula klady a upozornila, na čo by sa mali chovatelia v budúcnosti zamerať. Vyzdvihla fakt, že bullmastiff bol vyšľachtený ako pracovný pes, a nemalo by sa na to zabúdať. Na samom závere nášho podujatia sme vyhodnotili a odovzdali ceny najlepším výstavným bullmastiffom zo Slovenska za rok 2016.

Najúspešnejšou sukou výstavnej sezóny 2016 sa stala: ANNABELL BULL ROSANELA, ROSINOVÁ ANNA
Najúspešnejším psom výstavnej sezóny 2016 sa stal ALI´THE GREATEST, Častulíková Alena
Absolútnym víťazom sa stala: ANNABELL BULL ROSANELA, Rosinová Anna

Najúspešnejší pes výstavnej sezóny 2016: ALI´THE GREATEST, Častulíková Alena

 

Najúspešnejšia suka výstavnej sezóny 2016 a absolútny víťaz: ANNABELL BULL ROSANELA, Rosinová Anna

Verím, že akcia sa všetkým páčila bez ohľadu na to, či si odniesli výhru, alebo skončili mimo poradia. Z reakcií návštevníkov a vystavovateľov sme skonštatovali, že víkend bol veľmi úspešný a splnil viac než na 100% všetky naše očakávania. Počas celej výstavy bolo cítiť kamarátstvo a priateľstvo, bola to jedinečná príležitosť stretnúť sa s chovateľmi, a to nielen zo Slovenska.

Šteniatka
Psy – trieda šampiónov: V1, CAC, KV – CENZO Z BERNARDOVA, Schützová Věra
Suky – trieda stredná: V1, CAC, KV – ANGELINE V. CANIS DEI, Ing. Vladimír Šrámek
Suky – trieda mladých: V1, CAJC, KV mladých – ASHLEE GREAT GIRL FARCRAFT, Kociánová Vladěna
BIS Baby: DEACON BULLSTOCK BRUSATI‘S LOVE, Robertson Ian

Na záver musím poďakovať našim sponzorom, ktorí prispeli k tomu, aby naša výstava bola takáto úspešná – firme DEKODOM a spoločnosti PHARMACOPOLA. Našim mediálnym partnerom je časopis KYNOLOGICKÁ REVUE. Veľké poďakovanie patrí aj našim členom, ktorí svojím úsilím taktiež prispeli k zorganizovaniu tejto výstavy. Moje poďakovanie patrí našim členom Marte Nemcovej, Denise Faragovej, Márii Lančinovej, Erike Štefánikovej, Róbertovi Štefánikovi, Edovi Turčanovi, Michalovi Pírekovi, Stanovi Repčákovi a v neposlednom rade všetkým vystavovateľom a zúčastneným, bez ktorých by táto akcia nemala takú výbornú atmosféru. Za skvelú fotodokumentáciu ďakujeme Romane Bubeníkovej.

Najlepšia chovateľská stanica: SAFETY OF FLATLAND, Kózel Gyula
Najkrajší pár: Desert Storm Brusati’s love & Dolce Diva Brusati‘s love, Častulíková Alena

Výsledky:

Psy – trieda mladší dorast: VN1 – DEACON BULLSTOCK BRUSATI ´S LOVE, Robertson Ian
Psy – trieda mladých: V1, CAJC, KV mladých – SAFETY OF FLATLAND HELLBOY, Kózel Gyula
Psy – trieda stredná: V1, CAC –  ASTI THE EXEMPLAR, Takács Dóra
Psy – trieda otvorená: V1, CAC – DREIK PICOLO KLUB, Pechová Daniela
Psy – trieda šampiónov: V1, CAC, KV – CENZO Z BERNARDOVA, Schützová Věra
Psy – trieda čestná: V1, Víťaz triedy – ROCKEFELLER BUSAN MAR-ŠI, Hamala Igor

Suky – trieda mladší dorast: V1 – DOLCE DIVA BRUSATI ´S LOVE, Častulíková Alena
Suky – trieda mladých: V1, CAJC, KV mladých – ASHLEE GREAT GIRL FARCRAFT, Kociánová Vladěna
Suky – trieda stredná: V1, CAC, KV – ANGELINE V. CANIS DEI, Ing. Vladimír Šrámek
Suky – trieda otvorená: V1, CAC – SAFETY OF FLATLAND XPERIA, Kózel Gyula
Suky – trieda šampiónov: V1, CAC – GRETA GARBO MADBULL FARM, Bubeníková Romana
Suky – trieda čestná: V1, víťaz triedy – ANNABELL BULL ROSANELA, Rosinová Anna

Najkrajší pár: Desert Storm Brusati’s love & Dolce Diva Brusati‘s love, Častulíková Alena
Najlepšia chovateľská stanica: SAFETY OF FLATLAND, Kózel Gyula
BIS Baby: DEACON BULLSTOCK BRUSATI‘S LOVE, Robertson Ian
BIS čestných tried: ANNABELL BULL ROSANELA, Rosinová Anna
JUNIOR BOB: SAFETY OF FLATLAND HELLBOY, Kózel Gyula
BOS: ANGELINE V. CANIS DEI, Ing. Vladimír Šrámek
BOB: SAFETY OF FLATLAND HELLBOY, Kózel Gyula

 

Martin Šipkovský
Predseda predstavenstva BULLMASTIFF KLUBU SK, o.z.