Junior Handling – EDS 2021

Budapešť 29. – 31.12.2021

Čas letí veľmi rýchlo. Prešiel mesiac, od kedy sme privítali rok 2022. Niektorí z radov kynológov sa ho rozhodli privítať v Budapešti, pretože 3 dni Európskej výstavy, ktorému predchádzal ešte jeden deň medzinárodnej výstavy Grand Prix, sa MEOE rozhodlo usporiadať práve na sklonku starého roka, ktorý síce patril k tým ťažším, čo sa výstavníctva týka, ale už sme sa mohli tešiť z usporiadania viacerých veľkých podujatí. Od 29.do 31.12.2021 sa v Budapešti ocitli aj naši slovenskí junior handleri, aby si zmerali sily s konkurenciou nielen európskeho, ale i svetového charakteru.
𝟮𝟴.𝟭𝟮.𝟮𝟬𝟮𝟭 𝗖𝗔𝗖𝗜𝗕 𝗚𝗿𝗮𝗻𝗱 𝗣𝗿𝗶𝘅 𝗪𝗶𝗻𝗻𝗲𝗿

Rozhodca: Atilla Schlosser,

V tento deň súťažili dve slovenské dievčatá – Michelle Zemiarová a Sára Dlhošová, ktorej sa podarilo prebojovať do TOP 8!

𝟮𝟵.𝟭𝟮.𝟮𝟬𝟮𝟭 𝗘𝘂𝗿𝗼́𝗽𝘀𝗸𝗮 𝘃𝘆́𝘀𝘁𝗮𝘃𝗮 𝗽𝘀𝗼𝘃

Rozhodca: Vojislav Al-Dahistani,

Slovensko bolo zastúpené početne. K južným susedom vycestovali Michelle Zemiarová, Bia Farbulová, Filip Pečenka, Sára Dlhošová a tiež Zojka Vojtíčková, ktorá v prvej kategórii postúpila do TOP 8 a v staršej kategórii nám na stupni víťazov číslo 4 stála Alenka Kalužníková! Bravo

𝟯𝟬.𝟭𝟮.𝟮𝟬𝟮𝟭 𝗘𝘂𝗿𝗼́𝗽𝘀𝗸𝗮 𝘃𝘆́𝘀𝘁𝗮𝘃𝗮 𝗽𝘀𝗼𝘃

Rozhodca: Tamás Jakkel,

V tento deň síce bez postupu, ale s hrdosťou zastupovala Slovensko Michelle Zemiarová!

𝟯𝟭.𝟭𝟮.𝟮𝟬𝟮𝟭 𝗘𝘂𝗿𝗼́𝗽𝘀𝗸𝗮 𝘃𝘆́𝘀𝘁𝗮𝘃𝗮 𝗽𝘀𝗼𝘃

Rozhodca: Viktor Lobakin,

Z trojice Sloveniek – Bia Farbulová, Alenka Kalužníková a Michelle Zemiarová postúpili do  TOP 8 Alenka a Michelle. A i v tento deň na pódiu, pri čísle 4 stála Alenka so svojou Eyrou!

Slovenské farby v európskom finále hájila Daniela Némethová, ktorá síce nepostúpila do užšieho výberu, ale na zohranú dvojicu Danielka-Pudel veľký biely bola naozaj radosť pozerať.

Daniela NÉMETHOVÁ - reprezentantka Slovenska v európskom finále Junior handlingu so svojou zverenkyňou - sučkou pudla veľkého bieleho
« z 12 »

Je nám veľkou cťou, že sme mohli priniesť takéto správy, pretože sa opäť potvrdilo, čo poslednú dobu hovoríme – slovenský junior je vo svete vidiet a nepatrí už len “do počtu”. Samozrejme, je pred nami a našimi mladými ešte kus cesty, množstva sebazaprení a tréningov, ale veríme, že to takouto cestou pôjde aj naďalej.

Už onedlho budeme poznať finalistov na rok 2022, ale dovolíme si vysloviť nádej, že v hojnom počte uvidíme zastúpených našich junior handlerov nie len na európskych, či svetových výstavách, ale aj na domácich a zahraničných junior handlingoch. Prečo? Pretože každý jeden vstup do kruhu nás niečomu naučí a posúva o krok vpred k vytúženému cieľu.

***Máte dieťa, ktoré by sa rado stalo súčasťou nášho tímu? Sme tu pre všetkých, bez rozdielu na to, či máte, alebo nemáte psíka s papiermi, alebo dokonca nemáte žiadneho. Pretože aj dieťa nekynológa môže mať v sebe veľkú dávku talentu. Pokojne nás kontakujte, radi poskytneme ďalšie informácie.