Detské prázdninové preteky 2011

o pohár magazínu KYNOLOGICKEJ REVUE

(KR 5/2011)

Mnohí z Vás už určite počuli o Kynologickom dni v Jaklovciach, ktorý sa konal 1. – 3. 7. 2011. Záujem okrem agility a súťaže weight-pulling iste vzbudzuje i množstvo zaujímavých atrakcií a súťaží, sprevádzajúcich napínavé zápolenie.

Jednou z nich sú i DETSKÉ PRÁZDNINOVÉ PRETEKY o pohár magazínu KYNOLOGICKEJ REVUE, na ktoré sme Vás srdečne pozývali.
Táto súťaž je určená mládeži od dvoch do osemnástich rokov. Ak máte chuť agility vyskúšať, zistiť, či by vás bavilo, alebo už trénujete, no ešte nemáte výkonnostný zošiť, lebo váš psík nedovŕšil 15 mesiacov, prípadne vaša výkonnostná úroveň zatiaľ nie je na oficiálne preteky dostatočná, neváhajte a príďte zažiť súťažnú atmosféru k nám. Dáme Vám príležitosť zmerať svoje sily na zjednodušenej trati s miernejšími pravidlami. Z vlastnej skúsenosti viem, že ide o obohacujúcu skúsenosť pre Vás, no najmä pre Vášho psíka. Práve v takýchto súťažiach vyjdú na povrch oblasti, na ktorých treba zamakať, a ktoré by Vám, mimochodom, ani na um nezišli. Nikdy neviete, aké prekvapenie Vám psík prichystá, a čo sa mu nebude páčiť. Neoficiálne preteky ponúkajú možnosť vychytať množstvo múch, ktoré stihnete včas odstrániť.

V Detských prázdninových pretekoch sú súťažiaci rozdelení do štyroch kategórií. V prvej skupine od 2 do 5 rokov štartujú tí najmladší, a možno i najnádejnejší budúci kynológovia. Dieťa v nej môže prejsť trať samo, ale i s doprovodom rodiča. V druhej kategórii štartujú deti od 6 do 9 rokov, tretia dáva priestor 10 až 15-ročnej mládeži. 15 až 18-roční súťažiaci sa stretnú v kategórii štvrtej.
Ocenení budú všetci, nielen tí najlepší.
Navyše, motto detských pretekov znie: „Čo nezvládne pes, to zvládne psovod“.
To znamená, že ak psík odmietne prekonať niektorú z prekážok, či už z lenivosti, alebo, napríklad, zo strachu, psovod sa s ňou môže bez ostychu popasovať sám. Trestné body sú v tejto súťaži neznámym pojmom. Víťazom sa stáva pretekár s najnižším časom zdolania prekážkovej dráhy.

Kynologický deň v Jaklovciach ponúka i Detské zábavno-súťažné hry denníka Korzár, kde môžete získať „Severany“, za ktoré sa dajú zakúpiť rôzne ceny. Máte tak príležitosť bezstarostne si zasúťažiť, zabaviť sa, a dokonca sa tešiť z výhry. Máte sa skutočne na čo tešiť.
Vychutnali si aj Vy neopísateľnú Jaklovskú atmosféru a verili, že nebudete ľutovať.
Každopádne – lepšie raz vidieť, než stokrát počuť – či čítať.

Simona Almášiová

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 5/2011