Národný pohár Zbehy 2014

– sviatok SVV na Slovensku

(KR 1/2013)

V sobotu 22. septembra sa v Zbehoch na kynologickom cvičisku konal 3. ročník Národného poháru podľa SVV1, SVV2 a SVV3 so zadaním skúšky. Na Slovenské pomery sa prihlásilo neuveriteľných 31 pretekárov. V SVV1 nastúpilo osemnásť pretekárov, v SVV2 štyria a v SVV 3 nastúpilo pretekárov sedem.
Obrana v kategórii SVV1
Poslušnosť na SVV1

Kategóriu SVV1 posudzoval pán Peter Mazúr, zatiaľ čo SVV2 a SVV3 sa chopil Milan Kadlecaj. Stopy prebehli na vyrastenej ďateline za silného vetra, čo niektorým psom spôsobovalo veľké problémy, no napriek tomu v kategórii SVV1 rozhodca Peter Mazúr zadal vysokých 99 bodov Pavlovi Mišenkovi so psom Paxom z Malej Fatry.

Poslušnosť prebiehala na cvičisku KK Zbehy a obrana zas na futbalovom štadióne v blízkosti cvičiska. Chcel by som vyzdvihnúť veľmi pekné výkony v poslušnosti a obrane Ivana Daňa so sučkou nemeckého ovčiaka menom Hena Eqidius a Petra Martikána so sučkou belgického ovčiaka Bora La cage aux folles v kategórii SVV3.

Poslušnosť v kategórii SVV2

Víťazom SVV1 sa stal Pavol Mišenka so psom Paxom z Malej Fatry, pred druhým Alojzom Pristachom so psom Esom Dareos a treťou Petrou Švecovou so psom Zeusom Fadyla.

Katogóriu SVV2 ovládla Renata Bruchatá so psom Rendym bez PP. Druhú priečku obsadil Ladislav Tóbl so psom Brunom Axe Blady, tretiu Tibor Síleš so psom Fénixom Anrebri.

Víťazom kategórie SVV3 sa stal Ivan Daňo so sučkou Henou Eqidius, pred Petrom Martikánom so sučkou Bora La cage aux folles. Tretie miesto obsadil Ján Franek so psom Cyrom z Hartamy.

Poslušnosť v kategórii SVV2
Obrana v kategórii SVV3

Na záver by som chcel poďakovať celému organizačnému tímu okolo Stana Žákovica. Za korektný priebeh pretekov patrí poďakovanie aj rozhodcom – pánovi Mazúrovi a pánovi Kadlecajovi, ako i figurantom – Petrovi Vančovi, ktorý figuroval kategóriu SVV1, Marekovi Kuštárovi, ktorý sa zhostil kategórií SVV2 a SVV3.

Pozývam všetkých pretekárov a priaznivcov Národného skúšobného poriadku na budúci ročník 2013.

 

Roma Mokráň, KK Laugaricio Trenčín
Foto Michal Volárik

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 1/2013