Letný handlingový tábor 2016

a jeho výsledky

(KR 1/2017)

V dňoch 8. 8. 2016 až 14. 8. 2016 sa konal pod záštitou Únie kynologických klubov a Slovenskej kynologickej jednoty prvý ročník „Letného Handlingového tábora“. Tábor sa konal v krásnom prostredí Modry – Harmónie, neďaleko Bratislavy v penzióne „Univerzitka“. Spravuje ho úžasná Lývia Kaiserová, ktorá nám vo všetkom vyšla maximálne v ústrety a dievčatá boli ubytovaním a jej kuchyňou absolútne nadšené.

 Vedúcou „Letného handlingového tábora“ som bola ja, členkou komisie pre mládež a junior handling UKK bola Vladimíra Macháleková a inštruktorkou bola bývalá junior handlerka, ktorá sa niekoľko sezón umiestňovala na popredných miestach v junior handlingu v rámci celoslovenskej súťaže, reprezentantka Slovenska na WDS v Helsinkách a na CRUFTS, Kristína Macháleková.

Tábor bol určený predovšetkým pre aktívnych mladých junior handlerov a v neposlednom rade pre mládež, ktorá má o junior handling záujem. Ako organizátori sme chceli, aby sa tábora zúčastnila iba mládež, ktorá zdieľa motiváciu vyniknúť v junior handlingu. To zaistilo kompaktnosť zúčastnenej skupiny, čím sa stal program tábora veľmi zaujímavým pre všetkých účastníkov. Obmedzený počet účastníkov doprial každej handlerke dostatok času. Všetok čas sme maximálne využili na to, kvôli čomu sa dievčatá na náš tábor prihlásili.

Program bol veľmi pestrý a dievčatá si okrem zdokonalenia v junior handlingu odniesli aj kopu nových vedomostí a zážitkov.

Jeden celý deň nám vyplnila pani Martinka Adameková, ktorá prišla bez nároku na honorár dievčatám porozprávať o kozmetike pre psíkov plushpuppy a pripravila im krásne prekvapenie v podobe nádherných groomingových záster. Celý deň sa niesol v znamení vôní, česania a finálového upravovania, ktoré je dobré vykonávať tesne pred vstupom do výstavných kruhov. Za krásne strávený deň by sme jej chceli aj touto cestou poďakovať.

Okrem celotýždňového dvojfázového tréningového plánu si našli dievčatá čas aj na ručné práce. Vlastnoručne si zhotovili krásne samodržiace klipy na štartovné čísla. Na záver sme pre ne pripravili obrovskú súťaž v junior handlingu, ktorá preverila ich vedomosti a praktické zručnosti.

Toto všetko je už síce minulosťou a leto je nenávratne peč, ale najkrajšie na tom všetkom je, že už máme spätnú väzbu. Všetky dievčatá, ktoré sa zúčastnili tábora – Karin Štibrava, Dagmar Wágnerová, Monika Zapletalová, Nikol a Patrícia Pisoňové – od skončenia tábora atakujú popredné miesta v junior handlingu nielen v rámci slovenských výstav, ale aj na podujatiach v zahraničí. Všetky sa umiestnili vo svojich vekových kategóriách na prvých troch miestach v celoslovenskom rebríčku súťaže „Junior handling“. Máme z nich veľkú radosť.

Ďakujeme všetkým, ktorí umožnili tento tábor zorganizovať, a dúfame, že budúci rok sa podarí usporiadať jeho druhý ročník.

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 1/2017

« z 21 »