OPEN HOUSE 2014

(KR 12/2014)

Naša redakcia dostala pozvanie na tradičné dni zákazníkov spoločnosti AKVÁRIUM KOBOLKA, s.r.o. do Nových Zámkov, ktoré sa usporadúvajú každý rok na jeseň pod názvom „OPEN HOUSE“. V tomto roku sa akcia konala 18. až 19. októbra 2014. Pozvánku dostali obchodní partneri – majitelia špecializovaných predajní zo Slovenka, Českej republiky a Maďarska. Okrem špeciálnych zliav na návštevníkov čakalo aj malé občerstvenie.
Na našu návštevu sme si vybrali prvý deň akcie. Po zaparkovaní nás privítala pani Kobolková a pozvala nás na kávu ešte pred prehliadkou vzorkovej siene, kde je vystavený kompletný sortiment v počte vyše 3 500 položiek, vrátane nových výrobkov premiérovo prezentovaných práve počas akcie. Vo vzorkovni už bolo rušno. Ako sme sa dozvedeli, niektorí hostia tu boli napriek tomu, že bola sobota, už od skorého ráno.
Oslovili sme pána Ladislava Kobolku, konateľa spoločnosti, aby nám povedal, ako sa akcia rozbieha, aké novinky si pripravil tento rok pre zákazníkov, a na aké nové výrobky sa môžeme tešiť my všetci, ktorí kupujeme výrobky pre naše zvieratká v špecializovaných predaniach.

Pán Kobolka nás pozval, aby sme spoločne prešli vzorkovňu, že nám rád predstaví novinky, ktoré prezentuje na tohtoročnej akcii. Tu vidíte kompletný sortiment spoločnosti Stefanplast – profesionálne plastové prepravky vyrobené podľa predpisu IATA, vhodné aj na leteckú prepravu; plastové ležadlá pre psov, ako aj najnovšiu prepravku Gulliver Touring, úplnú novinku – sme medzi prvými spoločnosťami v Európe, ktoré ju prezentujú. Prepravka je vhodná do auta, po otvorení kufra má majiteľ pohodlný a dobrý prístup k psovi. Všetky tieto plastové výrobky sa vyznačujú vysokou kvalitou a cenovo sú konkurencie schopné.

Ako jedna z prvých spoločností prezentujeme aj kompletne obnovené výrobky samonavíjacích vôdzok FLEXI. Výrobca od 1. septembra vyrába už iba nové typy vôdzok Classic a Vario. Podarilo sa nám doviezť kompletný nový sortiment a staré výrobky už máme vypredané. Sme pripravení zásobovať predajne iba s najnovšími, vynovenými výrobkami. Okrem toho predstavujeme kompletný sortiment vôdzok a obojkov pod vlastnou značkou WELLCAN GOLD. Ako vidíte, každá veľkosť a farba má plastovú visačku s etiketou, na ktorej zákazník nájde všetky potrebné informácie o výrobku. Sortiment je veľmi široký, nájdete tu aj kožené a textilné výrobky.

Áno, áno, dobre vidíte, je to veľmi obľúbený výrobok od nášho dlhoročného dodávateľa – spoločnosti PENN PLAX z USA, plienky pod psov DRY TECH. Tieto výrobky sa tešia čím ďalej tým väčšej popularite. Máme 7-ks, 14-ks, 30-ks, 50-ks, ako aj 100-ks balenia.

Minulý rok sme začali spolupracovať so spoločnosťou EUROPET BERNINA a oslovil nás ich názor, že na trh treba prichádzať s inovatívnymi výrobkami. Mesiac čo mesiac prinášajú nové produkty. Rád by som upriamil vašu pozornosť na najnovšie postroje pre psov, ktoré predávame s vankúšikom, naplneným špeciálnou látkou. V zimnom období ho môžete zohriať v mikrovlnnej rúre a vložiť do postroja na miesto tomu určené, a tak pomôcť psovi pri trávení, boľavých kĺboch alebo iba zabezpečiť príjemné teplo počas prechádzky. Cez letné obdobie je zas možné dať „vankúšik“do chladničky a použiť postroj na chladenie.

Rád by som sa zastavil pri stojane WHIMZEES. WHIMZEES sú veľmi známe a medzi chovateľmi obľúbené dentálne pochúťky pre psov, ktoré sú navyše hypoallergénne. Prezentujeme plastový stojan WHIMZEES na umiestnenie 15 najpopulárnejších druhov výrobkov. Zákazník tak má dobrý prehľad o všetkých veľkostiach a druhoch a má istotu, že kupuje originálne bezlepkové vegetariánske výrobky vyrobené v Holandsku. Odporúčame denne jednu pochúťku podľa veľkosti psa.

Naše, medzi chovateľmi známe krmivá AIKO dostali nové obaly. Odteraz sú 15kg namiesto doteraz dostupných 18kg vriec. Bola to požiadavka zo strany chovateľov, ktorú sme si vypočuli a prispôsobili sme veľkosť balení. V priebehu roka pribudli ďalšie špeciálne receptúry ako konské mäso s ryžou, či malé kostičky. Zákazníkom ponúkame v tomto rade vysokú kvalitu za veľmi dostupné ceny. Špeciálne receptúra AIKO LAMB and RICE 15kg sa teší veľkej obľube chovateľov.

Nakoľko máme aj veľmi náročných zákazníkov, zaviedli sme novú značku WELLCAN GOLD Super Premium, kde v strieborných 10kg vreciach ponúkame špičkovú kvalitu za konkurenčné ceny. WELLCAN GOLD ADULT MINI a JUNIOR MINI sú receptúry, ktoré oslovili majiteľov malých plemien.

Samozrejme, nemôžeme prejsť okolo vriec MOLY bez toho, aby sme sa aj tu nezastavili na pár minút. Ide o našu najúspešnejšiu značku krmív pre psov, u ktorej predaj receptúry MOLY ENERGY láme všetky rekordy. Vysoký obsah bielkovín 32 % a tukov 15 % robí z tejto receptúry unikátne krmivo za stále veľmi konkurenčnú cenu. Postupne všetky receptúry MOLY dostanú nový šat, plnofarebné plastové vrecia so zažehlenými rohmi.

Toľko sa podarilo pripraviť na našu tohtoročnú akciu, ale tu sa nezastavíme. Máme naplánované ďalšie a ďalšie nové výrobky. Snažíme sa spestriť sortiment ponúkaných chovateľských potrieb na našom trhu, ako aj na našich exportných trhoch v Českej republike a Maďarsku. Dúfam, že si na nás nájdete čas aj o rok, a opäť budeme mať príležitosť vás privítať u nás, v Nových Zámkoch.

Po akcii sme kontaktovali Ladislava Kobolku, aby ju zhodnotil. Povedal nám, že dopadla mimoriadne úspešne. Podujatia sa zúčastnilo veľa obchodných partnerov nielen dlhoročných, ale i nových, začínajúcich. Vyjadril svoju vysokú spokojnosť s priebehom celej akcie a dúfa, že budúce ročníky budú len lepšie, a že všetci zúčastnení odišli s pocitom spokojnosti a kúskom zvedavosti, čo pre nich pripravia o rok. „Je to pre nás veľká výzva!“

Publikované z tlačenej verzie magazínu Kynologická revue č. 12/2014